Witcher 4 Polaris

i

Autor: CD Project RED

Wiedźmin

Wiedźmin Remake: Wszystko, co musisz wiedzieć. Data premiery, gameplay i zmiany

2024-04-12 7:33

Pod koniec 2022 roku CD Projekt RED opublikowało długoterminową prognozę produktu, zawierającą szczegółowe informacje na temat kilku gier osadzonych w uniwersum Wiedźmina, znanych obecnie jedynie pod kryptonimami: Sirius, Polaris i Canis Majoris. W tym artykule skupimy się na tym ostatnim, czyli projekcie, który zapowiada Remake oryginalnego pierwszego Wiedźmina.

Spis treści

  1. Wiedźmin na nowo
  2. Kiedy premiera Wiedźmin Remake?
  3. CD Projekt RED planuje wiele zmian w ramach Wiedźmin Remake
  4. Wiedźmin Remake gameplay
  5. Historia w remake'u Wiedźmina
  6. Na jakie sprzęty wyjdzie Wiedźmin Remake?

Wiedźmin na nowo

26 października dowiedzieliśmy się, że Wiedźmin, debiutancki tytuł CD Project Red z 2007 roku, doczeka się pełnego remake'u na Unreal Engine 5 przy wsparciu innego studia złożonego z byłych deweloperów CD Projekt RED, Fool's Theory. „Wiedźmin to miejsce, w którym wszystko się zaczęło. Była to pierwsza gra, którą stworzyliśmy w historii. Wracamy do tego miejsca i przerabiamy grę dla następnej generacji graczy, aby doświadczyli, że jest tak samo duża, jeśli nie większa” – powiedział Adam Badowski.

Czytaj też: Wiedźmin Henry Cavill zdradza, którą miłość wybiera. Yennefer czy Triss?

Kiedy premiera Wiedźmin Remake?

Remake Wiedźmina powinien pojawić się jakiś czas po premierze Wiedźmin 4 Polaris, chociaż ostatnie plotki wspominają o roku 2025.

Czytaj też: Wiedźmin 4 Polaris. Aktor tłumaczy przyszłość Geralta w nowej trylogii. „Będę grał go wiecznie”

CD Projekt RED planuje wiele zmian w ramach Wiedźmin Remake

Rozróżnienie między remakiem a remasterem oznacza, że CD Projekt RED najprawdopodobniej przebuduje grę od zera. Pierwszy Wiedźmin cieszył się dużym uznaniem, ale pozostawał nieznany, dopóki Wiedźmin 2 nie zaczął robić furory, a Wiedźmin 3 wywołał prawdziwe tsunami. Canis Majoris może być doskonale przygotowanym doświadczeniem po premiery Polaris, przywracając fanów serii do korzeni zaraz po zaprezentowaniu jej nowej ery.

Ostatnio dowiedzieliśmy się też, że CD Project RED zrezygnuje z kultowych kart romansów, które były przedmiotami kolekcjonerskimi. Czeka nas także przebudowa, przestarzałego jak na dzisiejsze czasy systemu walki.

Fool’s Theory planuje pełen remont gry, od walki, przez emocje przekazywane graczom, aż po kolekcjonerskie aspekty.

Czytaj też: Wiedźmin 4 Polaris i Cyberpunk Orion z ważnymi informacjami na 2024 r. CD Projekt RED ujawnia szczegóły

Wiedźmin Remake gameplay

Remake pierwszego Wiedźmina również będzie tworzony na silniku Unreal Engine 5, co najnowsza saga Polaris. Oznacza to, że CD Project RED na dobre zrezygnował ze swojego autorskiego silnika, który dał im w kość szczególnie przy premierze Cyberpunk 2077.

Fool’s Theory, studio odpowiedzialne za Remake Wiedźmina to polski zespół programistów, który zapewniał wsparcie przy grach RPG, takich jak Divinity Original Sin 2 i Baldur's Gate 3. Studio wspomina, że chcieliby dać graczom podobne doświadczenie w remake'u gry, jakie dało Santa Monica w God of War Ragnarok.

Czytaj też: Wiedźmin 4 Polaris, Cyberpunk Orion i wszystko, co wiemy o planach CD Projekt RED na 2024 r.

Historia w remake'u Wiedźmina

Oryginalna gra podąża za Geraltem z Rivii w stanie amnezji, który próbuje zorientować się w świecie. W międzyczasie Szkoła Wilka zostaje zaatakowana przez nieznanych napastników, kradnąc mutageny i wszystko, czego potrzebują, aby stworzyć własnych Wiedźminów. W końcu Geralt dowiaduje się, że grupa nazywa się "Salamandra", a jej motywy są bardziej złożone, niż mogłoby się wydawać. Do Geralta należy decyzja, jak poradzi sobie z tym zagrożeniem i wszystkim, co stanie mu na drodze.

Czytaj też: Wiedźmin 3: Dziki Gon Ciri's z nowym DLC! Sole Memento to epilog z Ciri

Na jakie sprzęty wyjdzie Wiedźmin Remake?

Według doniesień oraz polityki wydawniczej CD Projekt RED, Wiedźmin Remake powinien ukazać się na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Czytaj też: Wiedźmin 4 Polaris — Geralt powróci do gry. Zapowiada szef CD Projekt RED

Express Biedrzyckiej: Jarosław Flis fragmenty BIZ

Wiedźmin QUIZ: Czy rozpoznasz wszystkich bohaterów z gry CD Project RED?

Pytanie 1 z 13
Jak nazywa się ta postać?
Talar