Witcher 4 Polaris

i

Autor: CD Project RED

Wiedźmin 4

Wiedźmin 4 Polaris może opowiedzieć historię przed Geraltem z Rivii. Co na to CD Projekt RED?

2024-03-18 21:12

Ostatnie dni pozwoliły nam ponownie wrócić do tematu kolejnej gry CD Project RED, czyli Wiedźmina 4. Dowiedzieliśmy się m.in., że ponad 400 pracowników aktywnie pracuje nad nową trylogią oraz mogliśmy posłuchać o wyzwaniach, jakie stawia przed sobą polskie studio. Z tego powodu fani dołączyli do dyskusji, twierdząc, że Wiedźmin 4 ma idealny potencjał na prequel.

Spis treści

  1. Najważniejsze wydarzenia w Wiedźminie
  2. Pierwsi Wiedźmini
  3. Potencjał prequelu Wiedźmina
  4. Szansa dla nowego bohatera
  5. Dlaczego prequel sprawdzi się w przypadku Wiedźmina

Akcja kolejnego Wiedźmina może rozgrywać się po przygodach Geralta i z nowym bohaterem. Dzięki tej zmianie potencjał nowej serii w uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego na wiele lat przed narodzinami Geralta, jest bardzo możliwy. W świecie tak bogatym w historię, twórcy mają możliwość odkrywania miejsc, magii, kultur i tradycji wiedźmińskiej u szczytu jej świetności. CD Projekt Red ma duży potencjał do stworzenia nowej gry będącej prequelem do serii Wiedźmin, która będzie nie tylko świetna, ale także uczyni oryginalną serię jeszcze lepszą.

Czytaj też: Wiedźmin 4 Polaris — Wszystkie informacje o nowej grze CD Project RED. Geralt z Rivii powróci?

Najważniejsze wydarzenia w Wiedźminie

Seria Wiedźmin wyznacza swoją oś czasu od wydarzenia zwanego Zmartwychwstaniem, w którym brały udział nieznane siły i osoby. Inne ważne wydarzenia na osi czasu Wiedźmina to Koniunkcja Sfer (230BR), która przyniosła ze sobą przybycie potworów i ludzi na planetę, oraz Pierwsze Lądowanie (760sAR), które oznaczało przybycie pierwszych Nordlngów na kontynent.

Czytaj też: Wiedźmin 4 Polaris będzie lepszy od GTA VI i wyznaczy standardy w branży? CD Project RED obiecuje jakość

Pierwsi Wiedźmini

Pierwsi wiedźmini zostali stworzeni przez zbuntowanych czarodziejów Alzura i Cosimo Malaspinę w latach pięćdziesiątych XX wieku, ponad tysiąc lat po Koniunkcji Sfer i ponad 300 lat przed wydarzeniami z głównej serii. Prequel rozgrywający się na przestrzeni tych 300 lat, czy to poprzez wykorzystanie materiałów źródłowych z książek o Wiedźminie, czy też dzięki oryginalnej pracy dewelopera, może mieć ogromny potencjał. Ponieważ wiedźmini żyją tak długo, a Geralt ma w Wiedźminie około 100 lat, idealnym rozwiązaniem byłaby seria prequeli, której akcja rozgrywa się w trakcie lub wkrótce po powstaniu wiedźmińskich szkół.

Czytaj też: Wiedźmin 4 Polaris blisko oficjalnej zapowiedzi? CD Project RED potwierdza świetną wiadomość

Potencjał prequelu Wiedźmina

Gry o Wiedźminie przedstawiają wiedźminów po wielu upadkach oraz atakach, w wyniku których Próba Traw została utracona, a wiele wiedźmińskich szkół zostało całkowicie zamkniętych. Tylko Vesemir pamięta, jak wyglądała ta grupa w szczytowym okresie, a znalezienie wiedźminów z innych szkół o innym wyszkoleniu, umiejętnościach i tradycjach jest niezwykle rzadkie.

Czytaj też: GTA VI i Wiedźmin 4 idą tą samą drogą. Rockstar Games bierze przykład z CD Project RED

Szansa dla nowego bohatera

Ciekawym pomysłem do zbadania byłoby przedstawienie wiedźminów w ich najlepszym wydaniu, łącznie z dogłębnym spojrzeniem na szkoły wiedźmińskie, które zostały utracone lub rozwiązane do czasu rozpoczęcia przygód Geralta. To także szansa na prześledzenie wiedźmińskiego bohatera od Próby Traw, jego młodości, aż po karierę na Ścieżce. Niektóre postacie, takie jak ulubieniec fanów wampir Regis, już by istniały i mógłby również pojawić się w grze.

Dlaczego prequel sprawdzi się w przypadku Wiedźmina

Najlepsze prequele to te, które podnoszą na duchu historie, które je poprzedzały, a to byłaby szansa, aby zrobić to w przypadku Wiedźmina. Nowe spojrzenie na szkoły wiedźmińskie, sposób ich działania oraz więzi między bohaterami mogłoby rzucić nowe światło na istniejącą serię i dać graczom nowe uznanie dla oryginalnych gier.

Prequele, zwłaszcza jeśli cofają się dostatecznie daleko w osi czasu, dają twórcom także dużą swobodę twórczą w zakresie eksperymentowania z postaciami, fabułą i budowaniem świata. Jeśli gra cofnie się do czasów powstania pierwszych szkół wiedźmińskich, potencjał nowych postaci, organizacji, a nawet magii jest nieograniczony. CD Projekt RED już udowodniło, że potrafi stworzyć nie tylko intrygujące postacie jak Gaunter O'Dimm, ale i całe dodatki fabularne jak Serca z Kamienia. Prequel ze świetnymi postaciami, fascynującą fabułą oraz budowaniem świata, który podnosi poziom ich poprzedniego dzieła, mógłby być tym, na co czekają fani.

Jak zmienili się uczestnicy programu "Gogglebox. Przed telewizorem"?

Wiedźmin 3: Dziki Gon QUIZ — kto to powiedział? Dopasuj cytat do postaci!

Pytanie 1 z 10
Bywam... a może nie bywam? Oto być pytanie!