Witcher 4

i

Autor: CD Project RED

Wiedźmin

Wiedźmin 4 Polaris niedługo z oficjalną zapowiedzią? CD Project RED potwierdza świetną wiadomość

2023-12-22 8:07

Wiedźmin 3: Dziki Gon, a następnie Cyberpunk 2077 były dla CD Project RED kamieniem milowy, jeśli chodzi o rozwój studia, jego rozpoznawalność oraz budowanie swojej pozycji na rynku gier. Nic zatem dziwnego, że wszyscy z zapartym tchem oczekują czwartej części gry osadzonej w świecie Andrzeja Sapkowskiego. Ostatnie informacje pozwalają wierzyć, że data premiery Wiedźmina 4 jest blisko.

Polskie studio, CD Project RED zyskało sławę w 2010 roku, w dużej mierze dzięki ogromnemu sukcesowi Wiedźmin 3: Dziki Gon. Gra, która została wydana po raz pierwszy w 2015 roku, odniosła przeogromny sukces i za sprawą swojego żyjącego, otwartego świata przepełnionego aktywnościami stanęła obok takich gier jak Grand Theft Auto. Trzecia część Wiedźmina w przekonujący sposób zdobyła nagrodę GOTY, a dzięki DLC i zremasterowanym edycjom nadal pozostaje popularnym tytułem. Następnie firma skupiła się na nowym IP, Cyberpunk 2077. Chociaż początek nie był dla niej łaskawy z powodu licznych błędów w związku z błędami zakłócającymi grę, Cyberpunk zyskał drugi oddech za sprawą aktualizacji oraz DLC. Wraz ze wzrostem liczby graczy oraz dobrym przyjęciem nowego Phantom Liberty, CD Projekt w końcu przywrócił grę na właściwe tory i wszystko wskazuje na to, że szykuje nas na ujawnienie daty premiery Wiedźmina 4.

Czytaj też: Wiedźmin 4 Polaris — Wszystko, co wiemy o nowej grze CD Project RED. Geralt z Rivii powróci?

Wiedźmin 4 rozwijany przez 50% pracowników studia

Studio już jakiś czas temu rozpoczęło prace nad kolejną grą z uniwersum Wiedźmina, a IGN donosi, że ponad połowa pracowników CD Project RED koncentruje się obecnie wyłącznie na czwartej odsłonie. Aktualnie nadchodząca gra Wiedźmin nosi kryptonim Polaris, a w naszym ostatnim artykule zebraliśmy wszystkie ważne informacje na temat kontynuacji.

Czytaj też: GTA VI i Cyberpunk 2077 połączone w jednej grze. „Nowy Blade Runner” wygląda świetnie

Jak zauważono w najnowszym raporcie CD Projekt RED, według stanu na 31 października 2023 r. nad kolejną grą o Wiedźminie pracowało prawie 330 programistów. Liczba ta stanowi nieco poniżej 50% wszystkich programistów firmy.

Oprócz tego dyrektor generalny CD Projekt Adam Kiciński potwierdził również, że firma przewiduje, że do połowy 2024 roku nad Polarisem będzie pracować ponad 400 programistów. W rezultacie fani Wiedźmina mogą spać spokojnie, wiedząc, że CD Projekt dąży do tego, aby Polaris stał się ich kolejnym wielkim podbojem.

Tańczące z promocjami 28.11.2023

Pasujesz bardziej do świata Wiedźmina, czy Cyberpunka 2077? Ten QUIZ to sprawdzi!

Pytanie 1 z 9
W jakim miejscu mieszkasz?