Hugo

To on prowadził "Hugo". Jak dziś wygląda? Piotr Galus przeszedł niesamowitą metamorfozę!

Pamiętacie grę "Hugo"? Kiedyś pół Polski chciało uwolnić Hugolinę i dzieci. Całe rodziny tłumnie zasiadały przed telewizorami, aby popatrzeć, jak ci, którym udało się dodzwonić do programu, kierują losami sympatycznego trolla. Kultowy teleturniej prowadził Piotr Galus. Zobaczcie, jak dziś wygląda gospodarz "Hugo". Bardzo się zmienił!

Spis treści

  1. Program "Hugo" bił rekordy popularności
  2. Kto prowadził "Hugo"?
  3. Kim jest Piotr Galus?
  4. Tak dziś wygląda Piotr Galus

Program "Hugo" bił rekordy popularności

"Hugo" to telewizyjna gra dla dzieci, która w pierwszej dekadzie XXI wieku święciła triumfy na antenie Polsatu. Interaktywny program telewizyjny dla dzieci powstał w Danii, a w Polsce zadebiutował w 2000 roku. "Witajcie na mojej wyspie wulkanicznej" – powitał widzów troll Hugo, któremu głosu użyczył Andrzej Niemirski.

Program szybko stał się hitem - dzieciaki dosłownie oszalały na punkcie sympatycznego trolla. Całe rodziny zasiadały przed telewizorem w weekendowe poranki, aby wspólnie oglądać zmagania uczestników, których zadaniem było pomóc Hugo w uwolnieniu jego żony Hugoliny oraz trójki dzieci, którzy zostali porwani przez wiedźmę Scyllę.

Mieliśmy oglądalność na poziomie około 2,5 miliona włączonych odbiorników. Uznajmy, że przed 10 proc. z nich zasiadają dzieci – to jest 250 tysięcy. I niech z tej grupy "tylko" 10 proc. próbuje się dodzwonić; wychodzi 25 tysięcy. Tymczasem w jednym programie wystąpiło sześć, siedem, maksymalnie osiem osób – opowiadał w rozmowie z polsatnews.pl Andrzej Niemirski.

Dodzwonienie się do studia graniczyło z cudem, a na szczęśliwców czekały kolejne schody do pokonania. "Czwórka" w lewo, "szóstka" w prawo, "dwójka" do góry, "ósemka" w dół – zasady sterowania na klawiaturze telefonu niby każdy dzieciak znał na pamięć, ale na linii pojawiały się opóźnienia utrudniające poruszanie się postacią. Nikt nie chciał przecież usłyszeć: "Bardzo się starałeś, lecz z gry wyleciałeś, ehe he he".

Ostatni odcinek "Hugo" wyemitowano 28 lutego 2009 roku. Niektórzy widzowie do dziś z sentymentem wspominają kultową grę. "Rety! Jaki wielki ten pień!", "Czy Twój telefon jest na korbkę", "Ostatni przystanek! Wszyscy wysiadka!", "Pozostała ci ostatnia szansa! (Jedziemy!) Weź się w garść!" - to tylko niektóre z powiedzonek Hugo, które zapadły w pamięć widzom gry Polsatu.

Od czasu do czasu pojawiają się głosy, że popularny program dla dzieci powinien dostać "drugie" życie na antenie.

Polecamy: 11 miejsc na świecie dla fanów Harry'ego Pottera

Kto prowadził "Hugo"?

Prowadzący słynnej gry zmieniali się na przestrzeni lat i tak:

  • Wojciech Asiński i Andrzej Krucz prowadzili "Hugo" w latach 2000-2005,
  • Aleksandra Woźniak była gospodynią edycji Hugo Family w latach 2002–2003,
  • Piotr Galus prowadził "Hugo" w latach 2005–2009.

To właśnie na planie kultowego programu pierwsze kroki przed kamerami stawiał Piotr Galus. Co dziś u niego słychać?

Kim jest Piotr Galus?

Piotr Galus przez pięć lat był gospodarzem "Hugo". Jego przygoda z telewizyjną grą Polsatu rozpoczęła się w 2004 roku. To on podpowiadał najmłodszym uczestnikom, co mają robić. Aspirujący prezenter i dziennikarz dzięki telewizyjnej grze zyskał ogólnopolską rozpoznawalność i sympatię widowni. Pracę na planie godził ze studiowaniem politologii, marzył jednak o karierze radiowca.

Zdecydowałem się na studia zaoczne. W weekendy zaraz po »Hugo« jechałem na uczelnię. Koledzy ze studiów wiedzieli, że spóźniam się dlatego, że właśnie obudziłem wszystkie dzieci w Polsce. To był szalony czas, jak to na studiach. W weekendy mieliśmy programy, w tygodniu często jeździliśmy do różnych miast w Polsce spotykać się z dziećmi. »Hugo« w Polsce w latach 2000. był samo nakręcającą się maszyną. Program, gry, płyty i teledyski - to było ogromne przedsięwzięcie – dowiadujemy się z wywiadu dla bloga "Życie, muzyka, pasje".

Swego czasu media plotkarskie dużo uwagi poświęciły jego relacji z aktorką Joanną Jabłczyńską, z którą był widywany na branżowych imprezach w 2005 roku. Co ich łączyło? To pytanie do dziś pozostaje bez odpowiedzi.

Tak dziś wygląda Piotr Galus

Nie wszyscy wiedzą, ale Piotr Galus wciąż jest związany z mediami. Prowadzi audycję w radiowej Czwórce, poza tym jest trenerem personalnym i rozwija się jako coach motywacyjny.

Po kilku latach rzeczywiście byłem dość mocno kojarzony z tym programem, z tą postacią i generalnie z dziećmi (...) Zająłem się sobą i swoim rozwojem. Poszedłem w sport, po studiach zorientowałem się, że coś jest trochę ze mną nie tak, że ten chudy pan z telewizji, którego pamiętasz, dostał lekkiego brzuszka, no i trzeba było coś z tym zrobić, a że kocham zarażać wszystkich dookoła swoją pasją, stad to dziennikarstwo sportowe – tłumaczył w rozmowie z "Dzień dobry TVN" w 2022 roku.

Zobacz w galerii, jak zmienił się Piotr Galus, czyli prowadzący "Hugo". Kiedyś każdy marzył, by usłyszeć go w słuchawce!