Stranger Things VR

i

Autor: mat. prasowe Stranger Things VR

Gry

Stranger Things. Ta gra na VR przeniesie cię na Drugą Stronę!

2023-10-03 12:05

Fanów serialu Stranger Things od Netflix zapewne zainteresuje nowa gra na VR, która ma pojawić się już wkrótce. Zapowiada się ciekawa rozgrywka dla osób, które lubią się bać. Zobaczcie zwiastun gry Stranger Things VR i sprawdźcie, w którego z bohaterów serialu przyjdzie wam się w niej wcielić.

Stranger Things. Kim jest Vecna?

Stranger Things VR to gra, w której nie wcielimy się w 11-kę, lecz w jej przeciwnika Vecnę, który pojawił się w 4. sezonie serialu Netflixa. Bohaterowie serialu nazywali swojego przeciwnika z 4. sezonu Vecną, nawiązując do postaci z gry Dungeons & Dragons, w której Vecna był nieumarłym magiem o telepatycznych zdolnościach. Vecna, czyli Henry (syn Victora Creela) nazwany był również Jedynką przez Brennera. Jego moc i chęć krzywdzenia innych była niepokojąca, w związku z czym w laboratorium wszczepiono mu chip blokujący jego moce. Po zmanipulowaniu 11-ki Henry pozbywa się chipa, lecz przegrywa w starciu z bohaterką, która nieświadomie otworzyła przejście na Drugą Stronę, do którego wypadł Henry. W czasie podróży i pobytu w koszmarnych wymiarach Henry ulega deformacjom, które zmieniają go w Vecnę. Dzięki swoim nadnaturalnym zdolnością Vecna przetrwał po Drugiej Stronie. Mógł również wpływać na umysły osób z normalnego świata, które przeżyły traumę. Wzmacniał się i karmił ich złymi wspomnieniami, a ostatecznie zabijał. To właśnie tą postacią zagramy w grze Stranger Things VR. Na zwiastunie zobaczyć możemy fragmenty z rozgrywki. W trakcie pobytu na Drugiej Stronie gracze będą musieli walczyć z żyjącymi tam potworami jako Vecna. Do dyspozycji będą oni mieli również nadnaturalne moce Vecny. W grze będzie można również przejmować kontrolę nad umysłami mieszkańców Hawkins.

Stranger Things VR - kiedy premiera?

Wszystko wskazuje, że gra Stranger Things VR pojawi się w okolicach tegorocznego Halloween. Gra ma bowiem zadebiutować jesienią 2023 roku i będzie dostępna na zestawach VR Meta Quest 2 oraz Meta Quest Pro.

Lubisz się bać? Sprawdź, czy pamiętasz te kultowe horrory! [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
To klasyka horroru. Film ten zdobył 5 Oscarów. Anthony Hopkins wciela się w rolę przerażającego Hannibala Lectera. Mowa o:
Halloweenowe ciasteczka