1670 na WOŚP

i

Autor: Netflix

FILM

Reżyser "1670" kręci film. Wiemy, o czym będzie opowiadał!

2024-03-19 8:19

Reżyser "1670" kręci film! Kordian Kądziela, który tworzył drugą część pierwszego sezonu hitu Netflixa, szykuje się do realizacji wersji pełnometrażowej (i podobno poprawionej) swojego filmu LARP sprzed 10 lat. Na ten moment firma 5 Żywiołów, która wspiera realizację projektu, poszukuje statystów ze środowiska larpowego, którzy chcą wziąć udział w ujęciach. Wstępna data premiery produkcji jest już znana.

Kordian Kądziela, reżyser drugiej części pierwszego sezonu serialu "1670", który okazał się prawdziwym hitem Netflixa, szykuje się do realizacji wersji pełnometrażowej swojego filmu LARP, która w przyszłym roku ukaże się w kinach. Na ten moment poszukiwani są statyści, którzy wezmą udział w nagraniu. Zdjęcia odbywać będą się między innymi pod Warszawą i w Srebrnej Górze. Ujęcia zaplanowane są na marzec, kwiecień i maj 2024. Czego powinniśmy spodziewać się po nowej produkcji?

Reżyser "1670" kręci film - o czym będzie?

Nowy film Kordiana Kądzieli będzie pełnometrażową i poprawiona wersją filmu LARP sprzed 10 lat. Produkcja ma ukazywać środowisko larpowe w Polsce, co oczywiście wywołało pierwszą burzę w komentarzach na grupach zrzeszających miłośników larpów. Zadanie nie jest łatwe, bo to piękne hobby, które pozwala ludziom przenieść się na chwilę do innych światów, może wydawać się niepoważnym i dziecinnym, jeśli sami nigdy nie byliśmy fanami fantastyki i improwizowanego teatru. My trzymamy kciuki za powodzenie projektu i popularyzację larpów w Polsce!

Reżyser "1670" kręci film - kiedy premiera?

Premiera nowego filmu zaplanowana jest podobno na 2025 rok. Realizację projektu wspiera 5 Żywiołów, firma eventowa, która odpowiedzialna była między innymi za larpowy projekt Witcher School, który przez długie lata cieszył się ogromną popularnością i przyciągał do Polski larpowców z całego świata. 

Poniżej możecie zobaczyć trailer filmu LARP sprzed 10 lat.

LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle

Larp - co to takiego?

LARP to skrót od angielskiego Live action role-playing. Larpy to wydarzenia na żywo, które wiele wspólnego mają z teatrem improwizowanym, jak również rekonstrukcją. Gracze na kilka godzin lub dni wcielają się w postaci, które uczestniczą w zaplanowanych dla nich wydarzeniach. Pełny scenariusz znają tylko organizatorzy, dlatego uczestnicy mogą poczuć się, jakby zostali bohaterami jednej ze swoich ulubionych powieści. Największą popularnością cieszą się w Polsce i na świecie larpy w tematyce fantasy - nawiązujące swoim klimatem lub scenariuszem do Wiedźmina, Warhammera lub Harry'ego Pottera. Większość larpów organizowanych jest dla osób powyżej 16-ego lub 18-ego roku życia.

QUIZ. Będzie drugi sezon „1670”. A ile pamiętasz z pierwszego? Zdobędziesz 15 punktów i jesteś swój chłop!

Pytanie 1 z 13
1. Kto wypowiedział to zdanie? „To nie moje słowa. To Cyceron”