PS Plus

i

Autor: Sony

PS Plus

PS Plus Kwiecień 2024 przełomem? Sony może na zawsze odmienić branżę gier i abonament

2024-04-03 20:28

Firma Sony ujawniła niedawno nadchodzącą serię gier PS Plus Extra i Premium, obejmującą w sumie 13 gier. Każda z nich wyróżnia się na inny sposób, jednak jeden z tytułów jest godny szczególnej uwagi, ponieważ przybliża całą klasyczną serię do możliwości grania na nowoczesnym sprzęcie.

Seria Jak and Daxter wraca do łask?

Nie jest tajemnicą, że seria Jak and Daxter cieszy się w ostatnich latach niewielkim lub zerowym zainteresowaniem. Krążą pogłoski, że trwają prace nad filmową adaptacją gry, ale mam wrażenie, że na pogłoskach jak zwykle się skończy. W rezultacie ostatnim „wydaniem” był pakiet z 2017 roku, który zawierał porty pierwszych czterech gier z serii (Jak and Daxter: The Precursor, Jak 2, Jak 3 i Jak X: Combat Racing). Wcześniej był to remaster oryginalnej trylogii z 2012 roku na PS4, a wcześniej ostatnia zupełnie nowa odsłona serii: Jak and Daxter: The Lost Frontier z 2009 roku na PS2 i PSP. Minęło 18 lat od nowej gry i chociaż seria prawdopodobnie nie doczeka się kolejnej, wydaje się, że odnajdzie ona nowe życie na PlayStation 5.

Czytaj też: PS Plus Kwiecień 2024 zaczyna się fatalnie. Gracze PS5 nie będą zadowoleni z ruchów Sony

Jak and Daxter: The Lost Frontier nie można było wcześniej zagrać na nowoczesnym sprzęcie, prawdopodobnie ze względu na mniejszą popularność niż inne gry z serii. Innymi słowy, na PS2 w 2009 roku można było grać w więcej gier z serii Jak and Daxter niż na PS4/PS5 przed najnowszą partią gier PS Plus Premium. Teraz dzięki usłudze Sony w 5 z 6 gier można grać na nowoczesnym sprzęcie – coś, czego seria nie zrobiła od ery PS2.

Czytaj też: Cyberpunk 2077 z Elonem Muskiem? Miliarder w grze RPG na Unreal Engine 5

Wielu fanów już od jakiegoś czasu nawoływało do dodania Daxtera do PS Plus Premium tylko dlatego, że była to jedna z najlepszych gier na PSP tamtych czasów. Dzięki dodaniu Jak and Daxter: The Lost Frontier do PS Plus Premium dodatek Daxtera wydaje się jeszcze bardziej prawdopodobny – a gdyby tak się stało, byłby to pierwszy raz, kiedy można byłoby zagrać w całą serię na tym samym sprzęcie. Co zrozumiałe, nie było to możliwe w erze PS2, a Daxter był grą na PSP.

PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9

PlayStation QUIZ: Którym bohaterem z gier ekskluzywnych Sony jesteś?

Pytanie 1 z 10
Jaki jest twój preferowany styl walki w grach?