Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2023 w Łodzi! Co będzie się działo 7-8 października w łódzkiej Atlas Arenie?

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2023 w Łodzi! Co będzie się działo 7-8 października w łódzkiej Atlas Arenie?

2023-10-03 9:46

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier to największa tego typu impreza w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 7-8 października br. w łódzkiej Atlas Arenie. Organizatorzy festiwalu przygotowali dla publiczności liczne atrakcje – od możliwości spotkania znanych polskich i zagranicznych twórców, przez zakupy na stoiskach na największej komiksowej strefie targowej w Polsce, po udział w warsztatach twórczych oraz zwiedzanie wystaw. Jedną z najważniejszych tegorocznych atrakcji będzie działające w festiwalowy weekend nowo otwarte Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej w kompleksie EC1 Łódź.

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2023 w Łodzi to wydarzenie na które warto było czekać! Już teraz możecie kupić wejściówki na oba dni festiwalu.

  • Karnet dwudniowy 7-8.10.2023 kosztuje 70 złotych dla osoby dorosłej.
  • Karnet dwudniowy ulgowy 7-8.10.2023 - 40 zł.
  • Jednodniowy bilet wstępu - sobota 7.10.2023 - 50 zł.
  • Jednodniowy bilet wstępu ulgowy - sobota 7.10.2023 - 25 zł.

Bilety kupić można TUTAJ.

Wystawa egzotycznych zwierząt w Bydgoszczy

Wydawnictwo Egmont zaprasza wszystkich fanów komiksów i gier do uczestnictwa w spotkaniach i panelach festiwalowych oraz do odwiedzenia stoisk, na których będą dostępne komiksy i gry z portfolio wydawnictwa z rabatem 25%. Na stoisku w Atlas Arenie, oznaczonym numerem 172 dostępne będą komiksy, zaś w Sport Arenie na stoisku numer 240, gry planszowe. Tegoroczna oferta na stoiskach będzie zawierała nowości z ostatnich miesięcy oraz przedpremierowo albumy z 11 października br. Ważnym punktem tegorocznego festiwalu będzie spotkanie z Grzegorzem Rosińskim, które odbędzie się w sali A w niedzielę godzinie 13:00. Gratką dla wszystkich fanów twórczości.

Grzegorza Rosińskiego będzie również wystawa Grzegorz Rosiński w ilustracjach, w Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź. Organizatorami wystawy są EC1 Łódź – Miasto Kultury oraz Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego.

Wystawa pozwoli zanurzyć się w świat twórczości wybitnego artysty. Ekspozycja, na której znajdzie się ponad 400 artefaktów, w przekrojowy sposób opowie o życiu Grzegorza Rosińskiego przez pryzmat jego twórczości oraz kształtujących ją wydarzeń. Zaprezentowane zostaną zarówno oryginalne plansze komiksowe jak i uwielbiana przez kolekcjonerów twórczość malarska. Nie zabraknie więc ilustracji książkowych, plansz z serii „Kapitan Żbik”, rysunków z komiksów historycznych oraz stworzonych już na emigracji graficznych opowieści „Thorgal”, „Szninkiel”, „Yans”, „Western” i „Zemsta Hrabiego Skarbka”. Większość z wymienionych tytułów to pozycje niezwykle ważne w kanonie europejskiego komiksu, dzięki czemu ich autor od dziesięcioleci cieszy się statusem międzynarodowej gwiazdy.

Autorką scenariusza wystawy jest Maria Lengren, kuratorem – Piotr Rosiński. Wystawie towarzyszyć będzie katalog z tekstem Wojciecha Birka, wieloletniego tłumacza komiksów Grzegorza Rosińskiego. W Łodzi wystawa będzie dostępna do 31 marca 2024 roku, a w Warszawie w terminie 21 czerwca do 8 września 2024 roku.

Wśród zagranicznych gości festiwalu są również Frédéric Vignaux („TThorgal - Kriss de Valnor. Strażnik Sprawiedliwości”, „Thorgal Pustelnik ze Skellingaru”, „Thorgal. Neokora”, „Thorgal. Selkie”, „Thorgal. Tupilaki”, okładki do serii „Świat Mitów”) i Robin Recht („Thorgal. Saga. Żegnaj, Aaricio”, „Trzeci testament – Juliusz”). Na sobotnim spotkaniu w sali A o godzinie 13:00 w opowiedzą o komiksach ze świata Thorgala. Fanów twórczości Janusza Christy zapraszamy w sobotę o godzinie 14:00 do sali A na spotkanie: „Złota Kolekcja. Kajko i Kokosz”. Gośćmi spotkania będą Paulina Christa – wnuczka Mistrza, Tomasz Kołodziejczak – wydawca, Krzysztof Janicz – znawca twórczości Janusza Christy oraz Arkadiusz Salamoński odpowiedzialny za renowację kolorystyczną plansz komiksowych i okładek oryginalnych „Złotej Kolekcji”.

W sobotę o godzinie 17:00 w sali C rozpocznie się spotkanie poświęcone komiksom historycznym. Wezmą w nim udział m.in. scenarzysta Tobiasz Piątkowski oraz rysownik Marek Oleksicki – autorzy serii „Ekspozytura Rygor” i „Bradl”. We wrześniu ukazał się pierwszy tom drugiego cyklu serii „Bradl”. Dynamiczna akcja, niebezpieczne rozgrywki, mroczne siedziby tajnych organizacji, wciągająca intryga, niezwykli bohaterowie gotowi ryzykować życie dla swojej ojczyzny – to wszystko, za co czytelnicy pokochali pierwszy cykl „Bradl” znajdą także w kontynuacji serii.

W niedzielę o godzinie 13:00 w sali C odbędzie się spotkanie z Bereniką Kołomycką, Magdaleną „Meago” Kanią, Maciejem Kurem i Piotrem Bednarczykiem. Rozmowa będzie poświęcona polskim komiksom dla dzieci z oferty wydawnictwa Egmont.

Na stoisku numer 240 zlokalizowanym w Sport Arenie, będzie dostępna bogata oferta gier, w tym nowości z ostatnich miesięcy: „Ubongo Shimo”, „Overbooking” i „Pędzące Żółwie. Extreme”, a także przedpremierowo gry „Halli Galli” i „Halli Galli Junior” oraz gra z postaciami doskonale znanymi z serii komiksów „Delisie” zatytułowana „Delisie. Wielka impreza”. Postacie Delisi zostały stworzone przez Magdalenę „Meago” Kanię i Macieja Kura i pojawiły się po raz pierwszy w komiksie „Delisie. Życie ma smak” w 2021 roku. Na stoisku będzie można przetestować wszystkie gry.

W sobotę o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z Martyną Chrzanowska kierującą działami komiksów i gier w wydawnictwie Egmont. Spotkanie odbędzie się w sali A.

Szczegółowy program wszystkich wydarzeń oraz wszystkie informacje organizacyjne znajdują się na stronie Organizatora: https://komiksfestiwal.com/

QUIZ. Komiksowe postacie Marvela i DC. Sprawdź, czy możesz się nazywać prawdziwym fanem

Pytanie 1 z 10
Postać z uniwersum DC, która niedawno pojawiła się na ekranach kin ("Shazam"), pierwotnie nazywała się: