LEC 2023

i

Autor: Riot Games/Michał Konkol League of Legends

LEC 2024

LEC 2024 — Wyjasniamy Nowy format i harmonogram europejskich rozgrywek League of Legends

2024-01-14 12:40

Ogłoszone 6 grudnia zmiany polegają na połączeniu fazy grupowej LEC i fazy play-off w jedną drabinkę. Liga zmienia także harmonogram i przerwy między rozgrywkami regionalnymi i międzynarodowymi, aby poprawić wrażenia wizualne i ułatwić fanom League of Legends śledzenie turniejów. Fani niestety mają swoje obawy.

Zmiany LEC na sezon 2024 niepokoją fanów. Organizatorzy wyjaśniają

Artem Bykov, m.in. osoba w zarządzie LEC odpowiedzialna za zmiany, ujawnił uzasadnienie tych decyzji podczas dyskusji przy okrągłym stole za zamkniętymi drzwiami, podkreślając zaangażowanie ligi w słuchanie opinii fanów w ankietach posezonowych. „Jednym z kluczowych spostrzeżeń, jakie zebraliśmy w tym roku, jest potrzeba poprawy zrozumienia formatu LEC” – powiedział Bykov, zanim wspomniał o zmianach formatu, które są zgodne z celem ligi, jakim jest „uczynienie LEC bardziej dostępnym i przyjemnym” dla publiczności. W rzeczywistości w 2024 r. LEC utrzyma tę samą liczbę serii potrzebnych do zwycięstwa (BO3 oraz BO5), zapewniając niezmienioną integralność konkurencyjną.

Czytaj też: Heretics potwierdza gwiazdorski skład na LEC 2024. Wiemy, co dalej z Jankosem

Oprócz modyfikacji drabinki LEC wprowadza zmiany w swoim harmonogramie na sezon 2024. Przerwy między splitem zimowym i wiosennym, a także wiosennym splitem oraz Mid-Season Invitational zostaną przedłużone o jeden tydzień, zapewniając drużynom i graczom więcej czasu na odpoczynek i przygotowanie się do nadchodzących meczów.

Czytaj też: Usunięcie League of Legends odmieniło jego życie. Wzruszającą i refleksyjna opowieść gracza

Z drugiej strony przerwa pomiędzy letnim splitem a finałami sezonu LEC zostanie skrócona o tydzień. Ta korekta stanowi odpowiedź na obawy całej społeczności League of Legends dotyczące długiej przerwy, jakiej doświadczyli gracze w tym roku.

Decyzje te – wraz z innymi zmianami, które wejdą do ligi EMEA już za miesiąc – odzwierciedlają zaangażowanie LEC w ewolucję i dostosowywanie swojego formatu w oparciu o opinie fanów, co ostatecznie poprawi ogólne wrażenia dla widzów. Oprócz ekscytujących ogłoszeń o nowych składach, którymi organizacje LEC dzielą się ze społecznością, nadchodzący sezon zawodów Ligi EMEA ma zapewnić wszystkim fanom wydarzenie, którego nie można przegapić.

Iga Świątek o szalonej końcówce sezonu i przygotowaniach do kolejnego | Super Tenis

Worlds 2023. E-sportowy QUIZ o mistrzostwach świata League of Legends. Sprawdź swoją wiedzę

Pytanie 1 z 14
Worlds 2023 odbędą się w: