Last Epoch

i

Autor: Steam

Last Epoch

Last Epoch zmiażdżyło najpopularniejszą grę „Hack and Slash”! Diablo 4 również poległo

2024-02-29 18:43

Indie ARPG Last Epoch szturmem podbiło serca fanów i zdeklasowało Diablo 4 pod kątem ilości graczy. Teraz dowiadujemy się, że gra zdobyła kolejne znaczące osiągnięcie na platformie Steam w pierwszym tygodniu od oficjalnej premiery. Tytuł zdeklasował liczbą graczy nawet Path of Exile.

Last Epoch, gra akcji RPG od Eleventh Hour Games, została opisana przez wielu fanów jako środek pomiędzy harówką w Path of Exile a dużym skupieniem na monetyzacji w Diablo IV. Ogłoszony po raz pierwszy w 2019 roku, Last Epoch znajdował się we wczesnym dostępie przez bardzo długi czas, aż do swojej oficjalnej premiery 21 lutego. Jednak pomimo długiego oczekiwania gracze nie zapomnieli o tytule. Gra przekroczyła nawet ilość jednoczesnych graczy na serwerze, wykręcając liczbę na poziomie 150 000 tys.

Czytaj też: Last Epoch zdeklasowało Diablo 4! Fani porzucają grę Blizzarda! „Nowy król Hack'and'slashy”

Last Epoch bije rekord wszech czasów Path of Exile

To wszystko nałożyło się na pobicie rekordu Path of Exile pod względem ilośći liczby graczy wszech czasów na Steamie 25 lutego – zaledwie cztery dni po pełnej premierze – o prawie 22 tysiące graczy.

Czytaj też: Last Epoch i Diablo 4 z nowym rywalem. Gracze PS5 sprawdzą grę za darmo! Bez potrzeby PS Plus

Nic dziwnego, że napotkali problemy techniczne. Kto by się spodziewał, że pierwszego dnia Last Epoch przebije liczbę graczy POE?” – taka była reakcja jednego z zaskoczonych fanów w serwisie Reddit.

To osiągnięcie wydaje się także zwycięstwem dla niektórych fanów ARPG, którzy mają nadzieję, że wzrost zainteresowania i popularności Last Epoch oznacza renesans gatunku.

To niezwykle ekscytujące widzieć wszystkie wspaniałe opcje, które ewoluują obecnie w przestrzeni ARPG. Mam nadzieję, że gatunek będzie się nadal rozwijać” – zgodził się inny.

Radovan Pankov i Patryk Kun po porażce z Molde

XBOX QUIZ: Jak dobrze znasz konsole Microsoft'u?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się kamera ruchu na konsole XBOX?