Last Epoch

i

Autor: Steam

Last Epoch

Last Epoch zdeklasowało Diablo 4! Fani porzucają grę Blizzarda! „Nowy król Hack'and'slashy”

2024-02-25 15:06

Sezon 3 w Diablo 4 nie tylko wzbudził kontrowersje za sprawą mikropłatności, ale też bezsensownych pułapek w lochach. Od czasu premiery w czerwcu 2023 r. Diablo 4 miało wiele wzlotów i upadków, jednak teraz wydaje się, że gracze nie muszą dłużej znosić tytułu Blizzarda. Najnowsze statystyki ze Steama świadczą o tym, że Last Epoch miażdży Diablo 4.

Last Epoch godną odpowiedzią na fatalny Sezon 3 w Diablo 4

Last Epoch to niezależna gra ARPG od dewelopera Eleventh Hour Games, która została wydana we wczesnym dostępie w 2019 r., a pełna wersja ukazała się 22 lutego 2024 r. Podobnie jak Diablo 4, Last Epoch oferuje graczom pięć podstawowych klas do wyboru, w tym Mag, Łotrzyk, Primalist, Akolita i Strażnik. Podstawowa pętla rozgrywki w Last Epoch odzwierciedla także Diablo 4, w którym gracze stawiają czoła hordom wrogów podczas eksploracji lochów i poszukiwania najrzadszych łupów.

Czytaj też: 21 luty wielkim dniem dla fanów Diablo 4

Tutaj jednak kończą się podobieństwa, ponieważ Last Epoch oferuje różnorodność konfiguracji dostępnych klas postaci dla graczy, a dodanie wyspecjalizowanych drzew umiejętności dla każdej z nich jeszcze bardziej pogłębia złożoność gry. Kolejnym dodatnim aspektem gry jest brak potrzeby podłączenia do sieci, czy faktyczny end-game, jednak o tym więcej pisaliśmy w naszym ostatnim artykule.

Czytaj też: Diablo 4 z okropnymi mikropłatnościami. Majątek za portal do gry! Gracze są „obrażeni”

O mocnych stronach Last Epoch świadczą m.in. oceny 31 tys. graczy, które zatrzymały się na poziomie 9/10.

  • „Nadchodzi nowy król Hack'and'slashy”
  • „Dużo lepsze to niż diablo 4”
  • „Produkcja z ogromnym potencjałem”

To tylko nieliczne stwierdzenia fanów, którzy porzucili Diablo 4 na rzecz Last Epoch. Co ważniejsze, w momencie pisania tego artykułu, za sprawą Steam Charts jesteśmy w stanie zaobserwować, że w grę studia Eleventh Hour Games gra aktualnie ponad 120 tys. graczy, kiedy w Diablo zaledwie 5 tys.

Czytaj też: Diablo 5 pojawi się szybciej niż myślimy. Prezes Blizzarda zabiera głos! „Musimy działać”

Czy to początek końca Diablo 4? Czas pokaże, a momentem prawdziwego sprawdzianu dla całego Blizzarda może być Sezon 4, który pogrzebie lub przywróci na tron Piekielne Sanktuarium.

Czarnek, niechlujstwo prawne - short

Jak dużo pamiętasz z serii gier Baldur's Gate? Ten QUIZ sprawdzi twoją wiedzę przed 3 częścią

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się twierdza z prologu Baldur’s Gate 1?
Listen on Spreaker.