GTA VI

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA 6: Fani wściekli na Take-Two! Zwolnienia pracowników i anulowanie gier z komentarzem

2024-04-17 12:23

Prócz śmierci i płacenia podatków można być pewnym jeszcze jednej rzeczy, GTA VI zarobi niewyobrażalną sumę pieniędzy dla Take-Two Interactive i Rockstar Games — prawdopodobnie więcej niż większość gier kiedykolwiek. Zanim jednak do tego dojdzie, fani usłyszeli o czymś, co niesamowicie ich zdenerwowało... Mianowicie o zapowiedzianych cięciach kosztów.

Pomimo głębokiej wiary w to, że Grand Theft Auto VI rozbije bank, Take-Take Interactive i Rockstar Games nie są zwolnione z taktyk mających na celu zwiększenie marży zysku i zaspokojenie akcjonariuszy, czy dyrektorów. Teraz fani dowiedzieli się, że wydawca ich długo wyczekiwanej gry planuje zwolnić 5% pracowników oraz anulować projekty o wartości 140 mln dolarów. Jak się domyślacie, nie obeszło się bez komentarza graczy.

Czytaj też: GTA 6 powodem ogromnych cięć? Take-Two anuluje projekty o wartości 140 mln i zwalnia około 579 pracowników

Fani oburzeni taktyką Take-Two

„Wydawca GTA VI, Take-Two, zwolni 5% siły roboczej i anuluje gry” – taki temat opublikowano w serwisie Reddit. Fani rozpoczęli dyskusję oraz wyrażali swoją frustrację wobec akcjonariuszy.

Nie kupujecie wystarczającej liczby kart Shark” – stwierdził sarkastycznie jeden z nich.

Witam, a jeśli chodzi o inne wiadomości, Take-Two odnotowało roczne przychody w wysokości 5,35 miliarda dolarów w 2023 r., co stanowi wzrost o 52,64% w porównaniu z 2022 r.” – poinformował arcanenoises.

Ta firma zarobi miliardy, nie musi nikogo zwalniać” – napisał moredrinksPlease, mówiąc to, co wszyscy myślimy. „Myślę, że potrzebują tego kwartalnego raportu, aby dobrze wyglądać w oczach inwestorów” – odpowiedzieli bigflanders.

Nie ogłoszono jeszcze żadnej konkretnej daty premiery Grand Theft Auto VI, ale wiemy, że ukaże się ona w 2025 roku na PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9

GTA QUIZ: Którą postacią z uniwersum gry Rockstar Games jesteś?

Pytanie 1 z 8
Które miasto nazwiesz swoim domem?