GTA VI

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA 6 powodem ogromnych cięć? Take-Two anuluje projekty o wartości 140 mln i zwalnia około 579 pracowników

2024-04-17 11:57

Chociaż nie podano do wiadomości publicznej żadnego oficjalnego oświadczenia, 16 kwietnia firma złożyła dokumenty w Komisji Bezpieczeństwa i Giełdy Stanów Zjednoczonych, starając się wdrożyć „program redukcji kosztów”. Z niego czytamy, że Rockstar Games był zmuszony do masowych zwolnień i anulowania wielu projektów.

Take-Two informuje o cięciach budżetu

16 kwietnia firma złożyła dokumenty w Komisji Bezpieczeństwa i Giełdy Stanów Zjednoczonych, starając się wdrożyć „program redukcji kosztów”. W ramach niego Take-Two chce zaoszczędzić od 160 do 200 milionów dolarów, anulując projekty i, niestety, zwalniając personel. Zgodnie ze złożonymi dokumentami wyjaśnienie brzmi: „racjonalizacja harmonogramu prac, wyeliminowanie kilku projektów w fazie rozwoju oraz usprawnienie struktury organizacyjnej, co wyeliminuje zatrudnienie i zmniejszy przyszłe potrzeby rekrutacyjne”.

Czytaj też: GTA 6 właśnie zrobiło kontrowersyjny krok naprzód. Rockstar Games podkręca obroty

Firma dokonuje cięć w różnych działach, w tym „od 120 do 140 milionów dolarów w związku z anulowaniem tytułów i około 15 do 25 milionów dolarów w związku z redukcją powierzchni biurowej”.

Oczywiście cięcia najbardziej dotkną personel, jak ogłosiło Take-Two: „około 25 do 35 milionów dolarów cięć związanych jest z pracownikami i kosztami z nimi związanymi”, co oznacza, że ​​firma podejmie próbę redukcji zatrudnienia o około 5%. Oznaczałoby to, że około 579 pracowników mogłoby stracić pracę lub otrzymać zawiadomienie o całkowitym zwolnieniu z ich stanowisk.

Fani również postanowili zabrać głos i ostro skrytykować nowe plany Take-Two. O nich przeczytacie w naszym artykule:

Czytaj też: GTA 6: Fani wściekli na Take-Two! Zwolnienia pracowników i anulowanie gier z komentarzem 

PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9

GTA 5 QUIZ: Sprawdź, ile pamiętasz z gry przed premierą Grand Theft Auto VI

Pytanie 1 z 10
Kto jest wydawcą GTA V?