Dzień Hobbita 2023! Co to za święto? Jak je obchodzimy?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Dzień Hobbita 2023! Co to za święto? Jak je obchodzimy?

2023-09-22 11:06

22 września obchodzimy Dzień Hobbita! Jest to równocześnie dzień urodzin Bilbo i Frodo Bagginsów - bohaterów Władcy Pierścieni pióra J.R.R. Tolkiena. Jak pamięta każdy fan, z tej okazji w Shire odbywały się każdego roku huczne zabawy. Hobbici to spokojny lud, lubiący przygody, a Frodo i Bilbo byli najważniejszymi ze wszystkich!

J.R.R.Tolkien i jego powieści "Władca Pierścienia" i "Hobbit" zmieniły literaturę fantasy i popkulturę. Świat przypomniał sobie o Śródziemiu 10 grudnia 2001 roku, gdy do kin trafił pierwszy film z trylogii Władca Pierścieni w reżyserii Petera Jacksona. Od tego czasu fanów twórczości Tolkiena tylko przybywa! Napisanie trylogii zajęło mu 12 lat. Pierwszy rozdział słynnej trylogii, zaraz po wstępie opisującym hobbitów, zatytułowany jest ,,Zabawa z dawna oczekiwana" i opowiada o ważnej w Shire tradycji - urodzinach Bilba i Froda. Wypadają one właśnie 22 września! W Gondorze, za czasów panowania Aragorna, na cześć powiernika pierścienia Frodo Bagginsa obchodzono z kolei 22 września wielki festiwal zwany Dniem Pierścienia.

Działa już pijalnia wody w Bydgoszczy

Dzień Hobbita - tradycje. Jak obchodzimy święto?

Dzień Hobbita ma długą historię i piękną historię. Tradycyjnie zawsze przypada w Tydzień Tolkiena, a obydwa święta obchodzimy od 1978 roku! Fani organizują w tym terminie liczne zloty i spotkania. Niektórzy urządzają również przebierane imprezy.

Przytaczaj też: Tales of the Shire. Nowa gra ze świata Władcy Pierścieni!

Władca Pierścieni: ARCYTRUDNY QUIZ dla fanów. 10 na 10 mają tylko mistrzowie!

Pytanie 1 z 10
Jeden, by wszystkie odnaleźć, Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać...