zdjęcia

Wielkie święto na torze Silverstone. Rekordowy przejazd 110 Aston Martinów

Na tor Silverstone (Wielka Brytania) wyjechało w jednym momencie 110 aut marki Aston Martin, które przejechały uroczyste okrążenie symbolizujące 11 dekad działalności firmy. Również w sobotę oficjalnie otwarto najnowocześniejszy kampus technologiczny Astona Martina Aramco Cognizant Formula One Team Technology Campus (AMRTC).

110 samochodów Aston Martin upamiętniających przeszłość, teraźniejszość i przyszłość kultowej brytyjskiej marki zebrało się na torze Silverstone, by wziąć udział w emocjonującym i uroczystym okrążeniu z okazji 110. rocznicy powstania firmy.

Aston Martin świętuje 110-lecie powstania firmy

Przed wyścigiem zespołu Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team w Mistrzostwach Świata F1 na rodzimym Silverstone padł nowy rekord - 110 samochodów marki Aston Martin znalazło się na torze w jednym czasie.

W 2023 roku mija 110. rocznica utworzenia spółki przez Lionela Martina i Roberta Bamforda. Efektem tego wydarzenia było powstanie pierwszego samochodu marki Aston Martin pozostającej od ponad stulecia w czołówce ultra-luksusowych samochodów sportowych o wysokich osiągach. To właśnie te samochody napędzały najnowocześniejsze brytyjskie innowacje i wysokooktanowy sukces wyścigowy.

By najpełniej odzwierciedlić 11 dekad istnienia marki, wśród 110 samochodów sportowych, które robiły wrażenie na tłumach, znalazły się: A3 – najstarszy zachowany model marki Aston Martin sprzed ponad wieku, DB3S – prowadzony przez wielu największych brytyjskich kierowców lat 50., w tym Sir Stirlinga Mossa, niepowtarzalny DB5 – utożsamiany z Jamesem Bondem, najlepszy hipersamochód, Aston Martin Valkyrie i najszybszy SUV na świecie, DBX707, a także najnowszy model produkcyjny, pierwszy na świecie Super Tourer DB12.

Całą tę kawalkadę uzupełniali entuzjaści marki z całego świata, którzy zjechali w swoich pojazdach do Wielkiej Brytanii, aby z dumą wziąć udział w ekscytującym okrążeniu i cieszyć się tę chwilą we własnym Astonie Martinie w świetle reflektorów na jednym z największych torów wyścigowych na świecie.

Kampus Aston Martin Aramco Cognizant Formula One na torze Silverstone

Wraz z obchodami rocznicowymi odbyło się oficjalne otwarcie kampusu technologicznego zespołu Aston Martin Aramco Cognizant Formula One o powierzchni 37 tys. mkw. w Silverstone. Kierowcy 110 samochodów i entuzjaści marki jeszcze przed przejazdem uroczystego okrążenia mieli możliwość obejrzenia znajdującej się w obiekcie wyjątkowej kolekcji pojazdów marki Aston Martin.

- Obiecaliśmy, że rok 2023, rok 110-lecia marki Aston Martin, będzie dla niej przełomowy. Nie tylko postanowiliśmy przedstawić wyczekiwaną następną generację samochodów sportowych, ale także zobowiązaliśmy się do stworzenia niezapomnianych chwil dla właścicieli naszych pojazdów, entuzjastów i współpracowników na całym świecie, aby uczcić ten ważny moment w historii marki Aston Martin - powiedział Lawrence Stroll, Executive Chairman Aston Martin. - W sezonie, w którym zespół Aston Martin urósł do rangi nowej siły w Formule 1, jest to najodpowiedniejsze miejsce i czas, aby świętować, dlatego chcieliśmy uczynić z tych wydarzeń centralny punkt całego weekendu z wyścigiem na naszym domowym torze Silverstone - dodał.

Aston Martin zapowiada luksusowe samochody elektryczne