Żonglerzy, akrobaci, muzycy, tancerze, czy iluzjoniści poszukiwani. Po przerwie wraca Variete

i

Autor: zdjęcie nadesłane, ACKiM UMCS Chatka Żaka

Żonglerzy, akrobaci, muzycy, tancerze, czy iluzjoniści poszukiwani. Po przerwie wraca Variete

2021-05-17 18:24

W Lublinie po ponad rocznej przerwie wraca projekt Variete, czyli spektakl w trakcie którego mogą zaprezentować się osoby posiadające różne talenty. Fundacja Sztukmistrze oraz Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka poszukują twórców, którzy chcą wziąć w nim udział.

Wracamy z nowymi pomysłami i nową energią - mówi Jakub Szwed, reżyser i koordynator wydarzenia. - Variete to spektakl różnorodności, który organizujemy od 2013 roku. Podczas Variete możemy zobaczyć różnorodne występy: akrobatykę, żonglerkę, taniec, ale również występy muzyczne, a wszystko to łączy kabaretowa, abstrakcyjna oprawa. Fundacja Sztukmistrze organizuje Variete przede wszystkim dlatego, że chcemy stworzyć miejsce dla eksperymentu, dla pokazania różnorodnych form młodym twórcom.

Finał Variete odbędzie się w ACKiM UMCS Chatka Żaka w dniach 25-26 czerwca.

Będzie nam bardzo miło gościć zarówno artystów jak i widzów - mówi Izabela Pastuszko, Dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. - Jest nam niezwykle miło, że możemy współtworzyć ten projekt razem z Fundacją Sztukmistrze. Studenci wielokrotnie udowadniali nam jak wielkie talenty w nich drzemią, dlatego liczymy, na liczne zgłoszenia.

Aby wziąć udział w spektaklu należy do 28 maja wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE