Znakowanie roweru na policji. Jak wpisać rower do policyjnej bazy?

2022-07-06 9:27
Znakowanie roweru na policji zabezpiecza przed kradzieżą
Autor: Canva

Okres wakacyjny to czas, w którym liczba odnotowywanych kradzieży rowerów jest bardzo wysoka. Niestety wielu z nich nie udaje się odzyskać. Bo jak udowodnić, że dany model, który jest sprzedawany na aukcji jest naszą skradzioną własnością? Jest na to bardzo prosty sposób i zdecydowanie każdy właściciel jednośladu powinien to zrobić.

Znakowanie roweru na policji zabezpiecza przed kradzieżą

Jeśli kupiliście nowy rower, to zapewne nie chcecie go szybko stracić. Oczywiście kupno blokady zawsze może nas uchronić przed kradzieżą, ale warto też poświęcić chwilę czasu, by oznakować rower, tak że w wypadku kradzieży łatwo będzie go zidentyfikować. Wiele osób wybiera „domowe” sposoby. Oczywiście można samodzielnie oznaczyć ramę lub zamontować wyróżniające się dodatki. Niestety rowery trafiające na sprzedaż zazwyczaj są pozbawiane takich „znaków szczególnych” i często odnalezienie skradzionego roweru staje się niemożliwe.

Niezależnie od tego, czy jesteście posiadaczem roweru miejskiego, crossowego czy elektrycznego powinniście udać się z nim na policję. To właśnie tam wasz rower może zostać wpisany do policyjnej bazy rowerów i otrzymać specjalne oznakowanie, które ułatwi odnalezienie właściciela jednośladu. Gdzie można oznakować rower? Żeby to zrobić wystarczy wybrać się do dowolnej placówki policyjnej. Przed wizytą warto zadzwonić na komisariat i umówić się na konkretny termin – wtedy unikniemy ewentualnego czekania. Wizyta na komisariacie nie potrwa długo, a policyjne oznaczenie zagwarantuje nam, że nasz jednoślad zostanie przypisany do nas w policyjnej bazie rowerów. Na komisariat należy zabrać ze sobą kilka rzeczy. Pierwszą oczywiście jest rower oprócz tego przed znakowaniem należy przedstawić swój dowód osobisty lub paszport, a także dowód zakupu lub własności roweru. Po weryfikacji tych danych i wypełnieniu formularza rower jest znakowany, a my mamy pewność, że zrobiliśmy wszystko, by odpowiednio zabezpieczyć się przed kradzieżą, bo oznakowany przez policjantów jednoślad stanie się o wiele mniej atrakcyjny dla potencjalnego złodzieja.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE