Policja

i

Autor: Pixabay Policja

Złodzieje chcieli ukraść z ogródka 3,5 tonowy kamień! Prawie im się udało…

2021-04-20 15:22

Do niecodziennej próby kradzieży doszło przed kilkoma dniami w gminie Niedźwiada. Złodzieje pod nieobecność właściciela domu, chcieli ukraść 3,5 tonowy ozdobny kamień znajdujący się na posesji. Prawie im się udało, ale całą akcję zauważył sąsiad poszkodowanego.

Kradzież 3,5 tonowego kamienia ozdobnego to nie byle co, dlatego złodzieje, którzy mieli dokonać tego czynu byli przygotowani. Po południu podjechali pod posesję, na której znajdował się ich łup dwoma samochodami: audi i volkswagenem transporterem z podpiętą do niego lawetą niskopoziomową. Przy pomocy wciągarki próbowali załadować głaz na lawetę. Zadanie nie było łatwe, bo po pierwsze ogromny kamień znajdował się w ogródku, a po drugie usytuowany był na betonowej płycie.

Złodzieje już witali się z gąską, a właściwie z kamieniem, kiedy całą operację zauważył sąsiad właściciela posesji. Mężczyzna spłoszył złodziei, którym ostatecznie nie udało się załadować kamienia na lawetę. Odjechali z niczym.

Zawiadomiona policja szybko ustaliła, że kradzieży próbowali dokonać dwaj mieszkańcy powiatu lubartowskiego – 23-latek z gminy Serniki i 26-latek z gminy Niedźwiada. Obaj usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży, za co grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Raport z anteny 19.04, godz.10