Zniszczona kapliczka

i

Autor: Policja Lubelska Zniszczona kapliczka

Lubelskie: Mężczyzna zdewastował trzy przydrożne kapliczki

2021-12-01 14:43

Ryccy policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który przyznał się do zniszczenia w listopadzie trzech przydrożnych kapliczek. Mężczyzna nie podał powodów, dla których zdecydował się na ich zniszczenie. Ile lat mu grozi za zniszczenie kapliczek dowiecie się z artykułu.

Zniszczył krzyże, strącając je z pomników

Do zniszczenia trzech przydrożnych kapliczek doszło w listopadzie bieżącego roku w miejscowościach Stary Bazanów, Janisze oraz Oszczywilk w gminie Ryki. W poniedziałek (29 listopada) Ryccy kryminalni zatrzymali mężczyznę, do którego doprowadziły ich materiały dowodowe zebrane w tej sprawie. Policjanci z ryckiego wydziału kryminalnego zatrzymali winnego, który przyznał się do zarzutów. Kapliczki zniszczył 37-letni mieszkaniec gminy Ryki. W trakcie zatrzymania mężczyzna nie podał policjantom żadnego wytłumaczenia swojego zachowania. Mieszkaniec Ryk odpowie za znieważenie przedmiotów czci religijnej lub miejsc przeznaczonych do publicznego wykonywania obrzędów religijnych. Sprawca uszkodzeń już usłyszał zarzuty i przyznał się do ich popełnienia. Wkrótce sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Za znieważenie przedmiotów czci religijnej lub miejsc przeznaczonych do publicznego wykonywania obrzędów religijnych grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Niż "Daniel" zbliża się do Polski