Zakończyła się akcja "Kartka dla obrońców granic"

2022-01-13 17:43
Zakończyła się akcja Kartka dla obrońców granic
Autor: OM

Kilkanaście tysięcy kartek wysłały dzieci do mundurowych pełniących służbę na granicy. Kartki nadsyłali uczniowie z naszego województwa, a nawet z Niemiec, czy Kanady. Zakończyła się akcja "Kartka dla obrońców granic".

- Akcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, byliśmy bardzo zaskoczeni - mówi podpułkownik Wojciech Brykner, szef sztabu 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. - Nie spodziewaliśmy się, że będzie to przychodziło tak wielkimi paczkami. To były nie tylko prace plastyczne, ale też ozdoby choinkowe przygotowane przez dzieci, pierniczki. Powiem szczerze, że bardzo pozytywne emocje nam towarzyszyły, niekiedy ze łzą w oku się oglądało te kartki.

Akcja "Kartka dla obrońców granic" trwała od 10 listopada do 20 grudnia. Szkoła Podstawowa nr 3 w Ścinawie, która wysłała najwięcej najpiękniejszych prac dostanie nagrodę specjalną od dowódcy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dodatkowo 10 placówek wybranych w drodze losowania dostanie zestawy komiksów o przygodach Niedźwiedzia Wojtka.

- Duża część kartek została przekazana w czasie wojskowej wigilii na granicy - mówi Maciej Szymczak, członek zarządu Fundacji Niepodległości. - Wydawałoby się, że kartka to rzecz niewielka, ale kiedy zobaczymy ile serca włożyli młodzi uczestnicy naszej akcji, że swoje prace nadsyłali z terenu całej Polski i nie tylko, w związku z czym chcąc podziękować za te wyrazy, bardzo ważnego dla żołnierzy i funkcjonariuszy wsparcia, zdecydowaliśmy się wysłać obiecane pakiety komiksów o przygodach Niedźwiedzia Wojtka.

Jeszcze przed świętami kartki dotarły do żołnierzy, policjantów i strażników granicznych. Było ich ponad 12 tysięcy. Dostarczyli je lubelscy terytorialsi .​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE