Choinki nie można wyrzucać w dowolnym miejscu. Co z nią zrobić po świętach?

2022-01-13 11:21
Choinki nie można wyrzucać w dowolnym miejscu. Co z nią zrobić po świętach?
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Cnippato78

W grudniu były piękne, zielone, ozdobione światełkami i bombkami, a teraz zaczynają gubić igły. Nadchodzi czas, kiedy trzeba pożegnać się ze świątecznym klimatem i rozebrać choinkę. Pozostaje pytanie co z nią zrobić i gdzie wyrzucić?

- Poświąteczne choinki odbierane są od mieszkańców Lublina jeden raz w styczniu i jeden raz w lutym, zgodnie z harmonogramem odbioru - mówi Monika Głazik z lubelskiego ratusza. - Osoby zainteresowane powinny wypełnić elektroniczny formularz zapotrzebowania dostępny na stronie firmy odbierającej odpady w danym sektorze, albo też zgłosić taką usługę telefonicznie. W obydwu przypadkach nie później niż trzy dni przed terminem odbioru wynikającego z harmonogramu. Dodatkowo choinki poświąteczne będą odbierane na zasadach przewidzianych dla odpadów wielkogabarytowych.

Drzewek nie można wyrzucać w dowolnym miejscu, ani wrzucać do kontenera na śmieci.

Choinki natomiast nie musimy wyrzucać jeżeli mamy swój ogródek. Te zakupione w donicach można zasadzić, pamiętając o tym, żeby drzewka nie wystawiać nagle z ciepłego domu na zimne podwórko. Natomiast jeżeli kupiliśmy już ściętą choinkę możemy ją pociąć na małe kawałki i wykorzystać jako nawóz.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE