Zakończył się remont szkoły Vetterów. Byliśmy w środku [GALERIA]

i

Autor: JD

Zakończył się remont szkoły Vetterów. Byliśmy w środku [GALERIA]

2022-01-14 14:34

Po ponad dwuletniej tułaczce, w końcu wrócili do siebie. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów w Lublinie w piątek mieli pierwsze lekcje w odnowionej placówce. Zabytkowy budynek przeszedł generalny remont zarówno w środku jak i na zewnątrz.

- Mam nadzieję, że Juliusz i August Vetterowie byliby dumni dzisiaj, że zachowaliśmy tę szkołę w tym samym kształcie dla kolejnych pokoleń - mówi Marzenna Modrzewska-Michalczyk, dyrektor szkoły. - Remont był konieczny, ponieważ już od 10 lat wstecz zaczęły się pewnego rodzaju awarie. Bez wymiany systemu elektrycznego i kanalizacyjnego szkoła dłużej nie mogłaby funkcjonować.

Przebudowa Zespołu Szkół Ekonomicznych kosztowała 16,7 mln zł. Budynek znajduje się w rejestrze zabytków, więc nad całością remontu czuwał konserwator zabytków.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE