„Umiera 20 osób tygodniowo”. Od maja alkohol drożeje o 30 procent, jest decyzja

i

Autor: Getty Images „Umiera 20 osób tygodniowo”. Od maja alkohol drożeje o 30 procent, jest decyzja

zmiany prawa

Zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliw. „Będę przekonywała”

2024-04-18 9:52

Ministra zdrowia Izabela Leszczyna nie ma wątpliwości, że na stacjach paliw nie powinno się sprzedawać alkoholu. Wg niej takie zmiany pozytywnie wpłyną na ograniczenie spożycia napojów wyskokowych w Polsce.

Izabela Leszczyna o nowym projekcie powiedziała na antenie Radia Zet. Według niej, konieczne są ograniczenia w kwestii dostępności alkoholu. Stąd właśnie pomysł zakazu sprzedaży na stacjach paliw, który miał wyjść od premiera Donalda Tuska. Obecnie trwają analizy takiej możliwości. Jeśli miałaby wejść w życie, Koalicja Obywatelska będzie musiała uzyskać poparcie pozostałych partii rządzących.

– Będę przekonywała do tego kolegów i koleżanki z rządu. Skutki leczenia osób, które nadużywają alkoholu, obciążają wszystkich podatników – stwierdziła ministra w Radiu ZET.

Zakaz reklamowania piwa

To nie koniec planowanych obostrzeń, jeśli chodzi sprzedaż alkoholu. Do grona wysokoprocentowych napojów, których nie można reklamować, ma dołączyć piwo. Obecnie może się to odbywać po godz. 20, ale do senatu trafiła petycja z propozycją wydłużenia zakazu do godz. 22.

Zobacz zdjęcia: W mieszkaniu 33-latka policjanci zabezpieczyli 1,5 kg narkotyków

Sytuacja zagrożenia. Co zrobić? Jak się zachować? Co nas czeka #4 - Rafał Sakowski