Ważna zmiana na ulicy w centrum Lublina. Teraz popołudniowy ruch jest płynniejszy

2020-05-21 13:32
Nowa organizacja ruchu w centrum Lublina
Autor: Bartłomiej Ważny /Radio ESKA

Kierowcy jadący z centrum w kierunku Czechowa mają powody do zadowolenia. Ich prośby o zmianę organizacji ruchu na ul. De Tramecourta zostały wysłuchane.

Z prawego pasa tylko w prawo, zaś z lewego pojedziemy w lewo i prosto w kierunku Leszczyńskiego. Pojawiła się także strzałka warunkowego skrętu w prawo w kierunku al. Solidarności.

To najnowsze zmiany w ścisłym centrum na ul. Tramecourta w sąsiedztwie Urzędu Wojewódzkiego. Kierowcy, zwłaszcza po południu, skarżyli się tam na korki po tym, jak uruchomiono sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu z Wieniawską. Teraz ma się to zmienić.

- Po przeprowadzeniu pomiarów ruchu i odpowiednich analizach i w celu usprawnienia ruchu wprowadzimy zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Wieniawskiej, Leszczyńskiego i Tramecourta. Przewiduje on zmianę przeznaczenia pasów na wlocie ul. Tramecourta z pasa lewo i pasa prosto-prawo na pas lewo-prosto i pas prawo, a także zainstalowanie dodatkowego sygnalizatora (tzw. zielonej strzałki warunkowej skrętu w prawo) - wyjaśnia Grzegorz Jędrek z biura prasowego w lubelskim Ratuszu i dodaje: - Uruchomienie strzałki będzie odbywało się tylko w przypadku stwierdzenia nieobecności przed sygnalizacją świetlną rowerzysty, jadącego kontrapasem ul. Wieniawskiej w dół, w kierunku ul. Lubomelskiej.

To nie jedyne zmiany na lubelskich ulicach.

Od dziś uruchomiona też jest sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Poligonowej i ul. Zielone.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE