W czasach PRL-u te kosmetyki były bardzo popularne! Co o nich wiesz? Sprawdź się w quizie

i

Autor: NAC Zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

W PRL-u te kosmetyki cieszyły się popularnością! Coś o nich wiesz? Sprawdź się w quizie

2024-04-01 16:01

Tego typu kosmetyki z czasów PRL-u można było znaleźć w każdej łazience w polskim domu. Korzystały z nich nasze babcie, mamy, a nawet my sami. Wiele z tych produktów nawet dziś można znaleźć w sklepach w naszym kraju. Co wiesz o kosmetykach z czasów PRL-u? Sprawdź się w tym quizie.

W czasach PRL-u ciężko było kupić coś w sklepie. Wiele produktów było na kartki, a półki wielokrotnie bywały zupełnie puste. Bez względu na czasy, w jakich żyjemy, to każda kobieta chce wyglądać i czuć się dobrze. W okresie PRL-u nasze babcie i mamy radziły sobie, jak mogły, aby zdobywać puder, cień do powiek czy tusz do rzęs. Na pewno nie było to łatwe zadanie! Kosmetyki w czasach PRL-u były trudno dostępne i było zdecydowanie dużo mniej marek niż teraz. Często korzystano z darów natury, ale wielu szczęściarom udawało się znajdować kosmetyki w PEWEX-ie lub dostawały wyjątkowe paczki z zagranicy.

Motoryzacyjne klasyki PRL na szczecińskiej Łasztowni

W Polsce jednak były nasze rodzime kosmetyki, z których wtedy chętnie korzystano. Wiele z tych marek znane są do dziś, ale ich największa popularność przypadała na czasy PRL-u. Znasz się na historii? Pamiętasz wiele z okres PRL-u? To na pewno ten quiz o kosmetykach będzie dla ciebie bardzo prosty!

Kultowe kosmetyki z czasów PRL-u. QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się zapach wyprodukowany w czasach PRL-u przez firmę Pollena-Uroda?

Okres PRL – kiedy był?

PRL przypada na okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. Był to czas społecznych i politycznych zmian.  Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Jednocześnie to lata kiedy ludzie spędzali ze sobą mnóstwo czasu. Spotykali się na imieninach, prywatkach itp. To okres, który nadal wiele osób wspomina z radością.

Na chwilę jednak powróćmy do czasów z okresu PRL. Ile pamiętasz z tego okresu? W naszym QUIZIE mamy sporo zagadek dotyczących mieszkań w PRL-u. Na ile pytań uda ci się odpowiedzieć? Sprawdź!

Zobacz także: Tak w czasach PRL wyglądała lubelska dzielnica Rury! Czy rozpoznacie te miejsca?