Sylwia Stachyra z Lublina w międzynarodowym TOP Chef! Powalczy o tytuł najlepszego szefa kuchni na świecie

i

Autor: screen ze zwiastuna TOP CHEF World All-Stars screen ze zwiastuna TOP CHEF World All-Stars

Sylwia Stachyra z Lublina w międzynarodowym TOP Chef! Powalczy o tytuł najlepszego szefa kuchni na świecie

2023-03-13 17:12

Jeden tytuł TOP CHEF ma już za sobą, ale ma apetyt na więcej. Sylwia Stachyra wygrała polską 7. edycję tego popularnego programu. Teraz będzie rywalizować z 16 uczestnikami z całego świata, którzy także będą bronić tytułu zdobytego w swoim kraju. Program TOP CHEF World All-Stars rusza już 9 marca.

Sylwia Stachyra jest z Lublina. Choć z wykształcenia jest prawniczką, to jej marzeniem było zostać kucharzem, więc poszła za głosem serca. Zaraz po skończeniu studiów poświęciła się całkowicie pracy w gastronomii. Prowadziła Restaurację EGO w pięciogwiazdkowym Hotelu Alter w Lublinie. Wcześniej jednak w Wielkiej Brytanii zdobyła najwyższy dyplom kucharski i tam także prowadziła swoją restaurację. Jednak to wciąż było mało! Pani Sylwia ukończyła kurs marynarski i pływała na superjachtach jako prywatny kucharz. Stamtąd trafiła do londyńskiej restauracji w najstarszym hotelu Savoy prowadzoną przez samego Gordona Ramseya.

W maju 2018 roku po powrocie do kraju wzięła udział w polskiej edycji popularnego programu TOP CHEF i zwyciężyła, jako druga kobieta w historii. Ostatni lata poświęciła na promowaniu lubelskiej kuchni i kultury na całym świecie.

Panią Sylwię będzie można zobaczyć już na początku marca w światowym konkursie Top Chef World All-Stars. Zmierzy się z przedstawicielami takich krajów jak Brazylia, Francja czy Kanada.

Już teraz uczestniczka z Polski mówi, że swoich daniach będzie chciała pokazać elementy regionalnej kuchni Lubelszczyzny.

Trzymamy mocno kciuki!

Poniżej zobaczycie zwiastun programu. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE