Światowy Dzień Zwierząt w Lublinie. Przed nami szereg atrakcji w schronisku dla bezdomnych czworonogów

2022-09-29 8:42
Światowy Dzień Zwierząt
Autor: unsplash.com zdjęcie ilustracyjne

Prelekcje, blok cyrkowy, występ muzyczny oraz atrakcje dla najmłodszych – tak będzie wyglądało świętowanie Światowego Dnia Zwierząt w lubelskim schronisku, połączone z dniem otwartym placówki.

4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Jednak w Lublinie święto naszych milusińskich rozpocznie się już dwa dni wcześniej. W jego ramach Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w najbliższą niedzielę (2 października) otworzy swoje drzwi dla wszystkich chętnych.

Podczas wydarzenia zaplanowano szereg atrakcji. Oprócz możliwości poznania zasad mądrej adopcji (aktualnie na kochający dom w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie czeka ponad 150 psów i ponad 80 kotów, a także blisko setka zwierząt egzotycznych), w programie znalazła się m.in.: prelekcja pt. „Psi bohaterowie”, którą wygłosi zoopsycholog Dariusz Ornal oraz wykład dotyczący ekopatrolu w straży miejskiej, o którym opowiedzą st. insp. Roman Daniewski i st. insp. Wojciech Pawłowski.

Zobacz fotorelację z Zooparku w Lublinie:

Będzie także blok cyrkowy, a sztuczki pokażą obecnym członkowie Fundacji Sztukmistrze. Nie zabraknie również muzycznych wrażeń – te zapewni zespół Pawkin. Ponadto, organizatorzy zadbają, by najmłodsi uczestnicy wydarzenia nie narzekali na nudę, bo zaplanowano dla nich liczne niespodzianki!

Wydarzenie startuje w niedzielę (2 października) o godz. 12 w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej 5 w Lublinie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE