Świąteczne iluminacje w Lublinie. Kiedy instalacje rozświetlą miasto?

2022-11-30 14:04
Świąteczne iluminacje w Lublinie
Autor: PW "Gwiazdozbiór" na Starym Mieście w Lublinie w 2021 r.

Już niebawem na ulicach Lublina zagoszczą świąteczne iluminacje. W tym roku będą one jednak funkcjonować na zmienionych zasadach.

Świąteczne iluminacje w Lublinie zostaną włączone 6 grudnia. Ratusz zaznacza jednak, że choć nie zdecydował się na rezygnację z ich rozstawienia, to w związku z poszukiwaniem oszczędności zmienione będą godziny ich funkcjonowania.

– W związku z drastycznym wzrostem cen energii i zmniejszeniem dochodów własnych samorządów spowodowanym m.in. rządowymi zmianami w systemie podatkowym, wprowadziliśmy pewne ograniczenia w sposobie funkcjonowania miejskiej iluminacji świątecznej. Będzie ona włączona od zapadnięcia zmroku do godz. 24, a w okresie od 23 grudnia br. do 1 stycznia 2023 r. czas jej świecenia zostanie wydłużony do godz. 2 – precyzuje Anna Czerwonka z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Jak dodaje, w ten harmonogram nie będą się wliczać dekoracje, które zostaną umieszczone na latarniach znajdujących się na deptaku. Te iluminacje będą się świecić w takich samych godzinach jak latarnie, ponieważ „są zasilane energią z tego samego źródła”.

Z kolei na lubelskim Starym Mieście ponownie pojawi się uwielbiany już od kilku lat (zarówno przez mieszkańców, jak i turystów) „Gwiazdozbiór”, czyli instalacja Jarosława Koziary.

– Przez cały okres funkcjonowania tej iluminacji będzie ona podświetlona od ok. godz. 15.30 do 2 w nocy – zaznacza Czerwonka.

Świąteczne iluminacje będzie można podziwiać w centrum Lublina do 2 lutego.

Tak było w ubiegłych latach:

Iluminacje świąteczne w Lublinie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE