Policjant walczy o życie, potrzebna krew

i

Autor: Lubelska policja kolaż

Spadochroniarze runęli na ziemię, policjant walczy o życie. PILNIE potrzebna krew!

2022-09-25 18:51

Tragedia podczas szkolenia spadochronowego. Jedna osoba zginęła na miejscu, druga walczy o życie w szpitalu. Policja apeluje o pilne oddawanie krwi dla ciężko rannego policjanta.

Do poważnego wypadku podczas szkolenia spadochronowego międzynarodowej grupy doszło w piątkowy poranek na lotnisku w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, na ziemię runęło dwóch skoczków. Jeden z nich poniósł śmierć na miejscu, drugi – 49-letni kom. Piotr Czubak, który przez wiele lat był związany z komisariatem policji w Bełżycach (woj. lubelskie), a obecnie pracujący w KPP w Otwocku, w bardzo ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Policjant walczy teraz o życie. Aby go uratować, PILNIE potrzebna jest krew. Policjanci apelują o oddawanie jej dla poszkodowanego funkcjonariusza. Pomóc może każdy – liczy się samo oddanie krwi, nie ma znaczenia posiadana grupa. Przy rejestracji należy jedynie podać imię i nazwisko policjanta wraz z punktem krwiodawstwa, do którego ma trafić oddana krew, czyli:

KOM. PIOTR CZUBAK, REGIONALNE CENTRUM KRWIODAWSTWA W ŁODZI, UL. FRANCISZKAŃSKA 17/25.

- Komisarz Piotr Czubak przez wiele lat był funkcjonariuszem garnizonu Policji Lubelskiej, pracował jako dyżurny Komisariatu Policji w Bełżycach. W wolnych chwilach oddawał się swojej drugiej pasji, jaką były skoki spadochronowe. Wielokrotnie pisaliśmy o jego sukcesach. Teraz zwracamy się o pomoc o oddawanie krwi! Wierzymy, że za niedługi czas będzie mógł sam podziękować za otrzymaną pomoc – apeluje kom. Anna Kamola z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.