Sezon grzewczy 2022 w Lublinie. Wiemy, kiedy grzejniki będą ciepłe!

2022-09-20 12:13
Sezon grzewczy 2022 w Lublinie. Wiemy, kiedy grzejniki będą ciepłe!
Autor: pexels.pl

Wraz ze spadającą temperaturą przyszły do Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej podania o włączenie ogrzewania mieszkań. Wraz z tym przychodzimy do Was z dobrą informacją! Kiedy zaczyna się sezon grzewczy 2022 w Lublinie? Szybciej niż myślicie.

- Wszystkie największe dzielnice w całym mieście w ostatnich dniach wysłały do nas podania. Jeszcze 19 września spływały do nas odpowiednie papiery. Mogę powiedzieć, że już od dziś (20.09) we wszystkich dużych dzielnicach będzie ciepło – mówi Teresa Stępniak-Romanek, rzecznik LPEC.

Jak przygotować się na sezon grzewczy?

- Apelujemy do mieszkańców, aby tuż przed rozpoczęciem ogrzewania, odkręcili swoje zawory termostatyczne przy grzejnikach na maksymalne nastawy. Dzięki temu unikną zapowietrzenia grzejników podczas napełniania woda instalacji centralnego ogrzewania - informuje Teresa Stępniak-Romanek, rzecznik LPEC.

Pogoda w najbliższych dniach

Ciepłe grzejniki na pewno przydadzą się w najbliższych dniach, bo pogoda nie będzie rozpieszczać. Do końca tygodnia temperatura w nocy nie będzie wyższa niż 10 stopni. Dni zapowiadają się deszczowe i pochmurne z temperaturą do max. 14 stopni.

Pogoda ma trochę poprawić się dopiero na początku października. Dopiero wtedy jest szansa na piękną „polską jesień”.

Taka będzie pogoda jesienią
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE