Szlaban kolejowy spadł kobiecie na głowę. PKP ostrzega przed niebezpiecznym zachowaniem [WIDEO]

i

Autor: screen: YouTube/ PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Rowerzystka chciała zdążyć przed szlabanem, ten okazał się szybszy. PKP udostępniło WIDEO ku przestrodze!

2022-07-25 9:11

Czy mieszkańcy woj. lubelskiego wiedzą, co oznacza opuszczający się szlaban kolejowy? Po tym filmiku można mieć wątpliwości! Dwa samochody i dwie kobiety na rowerach zignorowały opuszczający się szlaban kolejowy. Dla jednej z nich nie skończyło się to dobrze. Konieczna była interwencja pogotowia. Polskie Linie Kolejowe opublikowały filmik z całego zdarzenia!

Do całej sytuacji doszło 15 lipca na przejeździe kolejowo-drogowym w Dęblinie (woj. lubelskie). Dwóch kierowców i dwie rowerzystki zignorowali włączone sygnalizatory i opadające rogatki. Druga rowerzystka uderzyła głową o opuszczany szlaban.

- Konieczna była interwencja pogotowia. Zapis z monitoringu został przekazany służbom w celu ustalenia i ukazania wszystkich, którzy popełnili wykroczenie – informuje PKP.

Nagranie zostało opublikowane ku przestrodze.

- Ciągle przypominamy, że włączone czerwone światło na sygnalizatorze, to informacja dla wszystkich użytkowników drogi, że do przejazdu zbliża się pociąg i nie wolno już przejeżdżać przez tory – dodają pracownicy PKP.

Ponadto, kierowcy i rowerzyści powinni pamiętać, że:

  • Znak STOP oznacza konieczność zatrzymania się przed przejazdem.
  • Na przejazd można wjechać tylko wtedy, gdy zapewniony jest zjazd z przejazdu.
  • Zbliżając się do przejazdu należy zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że nie nadjeżdża pociąg.

Dodatkowo, przypominamy o zasadach korzystania z Żółtych Naklejek PLK, które mogą uratować życie i zapobiec wypadkom.

Nowi mieszkańcy zamojskiego zoo. U Orłana pojawili się współlokatorzy [GALERIA]

Naklejki znajdują się na napędach rogatek lub na krzyżach świętego Andrzeja od strony torów. Są na nich trzy ważne numery: indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu (numer skrzyżowania), który precyzyjnie określa położenie przejazdu; numer alarmowy 112, który należy wybrać, gdy zagrożone jest życie i zdrowie oraz numer do służb technicznych PLK, na który można zgłaszać nieprawidłowości i awarie na przejazdach, które nie zagrażają bezpośrednio życiu.

Z numeru 112 należy skorzystać, gdy zagrożone jest życie, gdy może dojść do wypadku – np. gdy samochód został unieruchomiony między rogatkami, w przypadku zdarzenia na przejeździe lub dostrzeżenia przeszkody na torach. Kontakt z numerem alarmowym 112 i reakcja kolejarzy pozwalają uniknąć tragedii.