Lublinianin korzystał rano z WC i na plecy spadł mu wąż. Zwierzę wypełzło z wentylacji

2022-07-20 8:41

Pewien lublinianin miał bardzo trudny poranek. Podczas korzystania z toalety na plecy spadł mu wąż. Zwierzę dostało się do mieszkania w bloku za pomocą przewodów wentylacyjnych. Na miejsce przyjechała straż miejska.

Fundację Epicrates o całym zdarzeniu poinformowała straż miejska, która była pierwsza na miejscu zdarzenia.

- Wąż mahoniowy postanowił dziś rano odwiedzić mieszkańca bloku przy ulicy Bursztynowej w Lublinie. Zrobił to dość niefortunnie, a do tego kiepsko wybrał moment. Po wydostaniu się z kratki wentylacyjnej spadł na plecy człowiekowi korzystającemu z WC – informują pracownicy lubelskiej Fundacja Epicrates.  

Spojrzała przez okno, bo coś się tam ruszało. Okazało się, że to była małpka [GALERIA]

- Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał - ani gad, ani człowiek. Choć jakiejś traumy w obu przypadkach wykluczyć nie możemy – dodają.

Bartłomiej Gorzkowski, prezes Fundacji Epictares, zaznacza, że wąż nie był jadowity, więc nie stanowił zagrożenia dla mężczyzny.

– Jest to bardzo popularny gatunek hodowlany – dodaje.

 Teraz zwierzę czeka na swojego właściciela w Lubelskim Egzotarium w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Metalurgicznej w Lublinie.

- Właściciel węża będzie musiał udowodnić, że wąż należy do niego. Prawdopodobnie czeka go jakiś mandat od straży miejskiej – mówi Gorzkowski.

Sonda
Boisz się węży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE