Polski dubbing w animacjach

i

Autor: pexels.com/zdjęcie ilustracyjne, screen z wideo youtube.com/Everything & Nothing Movie, screen z wideo youtube.com/M0vie

QUIZ

Quiz z polskiego dubbingu. Wiesz, kto użyczył głosu bohaterom kultowych animacji? Ten quiz to sprawdzi!

2024-04-01 16:54

Czy jesteście w stanie stwierdzić, kto z polskich mistrzów i mistrzyń dubbingu użyczył swojego głosu postaciom z kultowych animacji? Kojarzysz, czyim głosem przemawia Shrek, a kto werbalnie wcielił się np. w Pocahontas? Ten quiz sprawdzi twoją wiedzę o polskim dubbingu!

Dubbingiem, czyli podkładaniem głosu dla bohaterów filmów bądź gier, zajmuje się wielu znanych i lubianych artystów i artystek. Animowane postacie, uwielbiane nie tylko przez najmłodszą widownię, mogą mówić do nas z ekranu właśnie za sprawą mistrzów dubbingu. To lektorzy i lektorki, aktorzy i aktorki, wokaliści i wokalistki oraz inne osoby, dla których codzienna praca głosem nie stanowi najmniejszego problemu. Dziś chcemy sprawdzić, czy jesteście w stanie prawidłowo wskazać, kto z polskich artystów podzielił się swoimi wokalnymi umiejętnościami z kultowymi bohaterami różnych animacji!

Groby mistrzów dubbingu. Ikony polskich dobranocek i filmów dla dzieci. Niezapomniani

Quiz z polskiego dubbingu. Wiesz, kto podłożył głos dla tych postaci?

Tym razem zadamy ci 13 pytań dotyczących tego, kto podłożył swój głos pod daną postać z filmu lub serialu animowanego. Podkreślamy przy tym, że pod uwagę bierzemy tu wyłącznie polskich mistrzów dubbingu. Sprawdźcie, czy wiecie, czyim głosem mówił Shrek, czyim Pocahontas, a czyim inni kultowi bohaterowie animacji! Zastrzegamy jednak, że zdobycie kompletu punktów w tym quizie wcale proste nie będzie. Powodzenia!

Wiesz, kto dubbinguje postaci z kultowych animacji? Dopasuj głosy polskich mistrzów dubbingu do bohaterów

Pytanie 1 z 13
Który polski aktor podkładał głos dla leniwca Sida z „Epoki lodowcowej”?

Zobacz także: Zakochanych tu nie brakuje! Takie kłódki wiszą na mostku miłości w Lublinie