Przyłbice idą w kąt. Od soboty odpowiednie będą tylko maseczki [AUDIO]

2021-02-25 16:37
Przyłbice idą w kąt. Od soboty odpowiednie będą tylko maseczki [AUDIO]
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/jardin

Koniec z noszeniem przyłbic, szalików, kominów i chust. Od soboty będą obowiązywały nowe zasady. Mieszkańcy Lublina będą musieli się im podporządkować. Rząd wprowadził obowiązek zakrywanie ust i nosa jedynie maseczką, ponieważ to maseczki najlepiej nas chronią.

Co o tym pomyśle myślą mieszkańcy Lublina? Posłuchaj:

- Myślę, że to bardzo dobry pomysł - mówi jedna z mieszkanek Lublina. - Trzeba dbać o cudze zdrowie i swoje zdrowie. Nie mam przyłbicy, ale widzę, że inni noszą i sądzę, że to nie bardzo chroni.

- Maseczki bardziej chronią niż te przyłbice, a taka zwykła szmatka no to przepuszcza te wszystkie cząsteczki - mówi mieszkaniec Lublina. - Dobrze by było, żeby na dworze można było normalnie chodzić, bez maseczki. W pomieszczeniach zamkniętych to jak najbardziej maseczki powinny być.

- Przyłbice nie są środkiem ochrony osobistej, jedynie łatwiej się w nich oddycha. Jeżeli już to maseczka i przyłbica - mówi mieszkanka Lublina. - Maseczki są bardzo dobrym krokiem i bardzo się cieszę, że jest ta decyzja.

- Ja mam komin i jeśli wyciąłbym sobie z niego maseczkę to już mógłbym to nosić, więc... oni chyba po prostu losują te obostrzenia, co można nosić, a czego nie. Także dla mnie to jest bez sensu totalnie - mówi mieszkaniec Lublina.

Rząd zdecydował także, że wszystkie osoby wracające z Czech i Słowacji muszą przejść kwarantannę, nawet Ci, którzy granicę przekroczą samochodem. Kwarantanna nie będzie obowiązkowa w przypadku tych, którzy przed przekroczeniem granicy wykonają test i wynik będzie negatywny, oraz osoby zaszczepione dwoma dawkami szczepionki przeciwko COVID-19.​

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE