Przedsiębiorcy z Lubelszczyzny dostali rozliczenie swoich wpłat

2022-01-20 12:43
ZUS
Autor: pixabay.com

Przedsiębiorcy z Lubelszczyzny otrzymali od ZUS-u rozliczenia swoich wpłat za 2021 rok. Aż 2/3 zakończyło rok na plusie. Informacje trafiły już do 119 tys. płatników z regionu.

2/3 lubelskich przedsiębiorców zakończyło rok w ZUS na plusie. W sumie ponad 80 tys. podmiotów miało na swoich kontach nadpłacone składki.

- Takich firm jest znacznie więcej niż rok temu. Na koniec 2020 roku nadpłaty w ZUS miała połowa aktywnych płatników. Wzrost ich liczby w tym roku zapewne wynika z tego, że wielu przedsiębiorców opłaciło składki za grudzień z wyprzedzeniem, żeby odliczyć je od podatku na starych zasadach - wyjaśnia Małgorzata Korba z lubelskiego oddziału ZUS i dodaje: - Nadwyżkę na koncie w ZUS mogą spożytkować na jeden z dwóch sposobów: pomniejszyć wpłatę najbliższych składek albo wystąpić o zwrot nadwyżki. 

Rozliczenia obejmują okres do 31 grudnia ubiegłego roku. Jeśli przedsiębiorca po tej dacie skorygował deklaracje rozliczeniowe albo opłacił składki, to nie są one uwzględnione w przesłanej informacji. Aktualny stan rozliczeń można sprawdzić w PUE ZUS, w zakładce „Salda bieżące”.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE