Rusza remont ul. Popiełuszki na Wieniawie

i

Autor: Miasto Lublin Rusza remont ul. Popiełuszki w Lublinie

ROBOTY DROGOWE

Przebudowa ul. Popiełuszki w Lublinie potrwa dłużej niż planowano. Dlaczego inwestycja złapała poślizg?

2023-09-27 14:27

O miesiąc przesunie się termin zakończenia prac związanych z przebudową ul. Popiełuszki na lubelskiej Wieniawie. Wykonawca inwestycji złożył wniosek o przedłużenie terminu robót. Dlaczego jest opóźnienie?

Nie do końca września (jak pierwotnie planowano), a do końca października potrwają prace związane z przebudową ul. Popiełuszki w Lublinie.

– Wynika to ze zmiany harmonogramu modernizacji sieci ciepłowniczej, niezależnych prac prowadzonych przez LPEC. Dopiero po ich zakończeniu, będzie możliwość kontynuowania zadań z branży drogowej – wskazuje Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego ratusza. Jak dodaje, wykonawcy pozostało jeszcze „odtworzenie chodnika po śladzie kanału ciepłowniczego, wykonanie przystanku wraz z peronem oraz dokończenie prac przy sygnalizacji świetlnej i wykonanie warstwy ścieralnej na całej szerokości jezdni”.

Bus spłonął w centrum Lublina. Dym widoczny był z wielu kilometrów

Organizacja ruchu na ul. Popiełuszki na czas prowadzonych robót

Jak informuje lubelski ratusz, na ten moment nie zmieni się obowiązująca aktualnie organizacja ruchu w tym rejonie. Oznacza to, że wciąż na odcinku od ul. Poniatowskiego do ul. Legionowej obowiązuje ruch jednokierunkowy od strony ul. Poniatowskiego w kierunku al. Sikorskiego, a na skrzyżowaniu ul. Popiełuszki i Głowackiego jeszcze nie będą działać światła.

Przebudowa ul. Popiełuszki w Lublinie. Co obejmuje inwestycja?

Remont ul. Popiełuszki na lubelskiej Wieniawie pochłonie ponad 4,7 mln zł. W ramach inwestycji ulica ta, na odcinku od ul. Junoszy do Legionowej, zyska nową nawierzchnię. Przebudowane będzie także skrzyżowanie z ul. Głowackiego, a nowa sygnalizacja świetlna zostanie włączona do Systemu Zarządzania Ruchem.

– Ulica zyska nowoczesne oświetlenie dostosowane do obecnych wymogów technicznych. Drogowcy wykonają także chodniki z kostki brukowej na fragmentach dotychczas nieremontowanych oraz wybudują kanał technologiczny. Zmiany obejmą również infrastrukturę przystankową. Istniejący przystanek na wysokości Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty zmieni swoje miejsce i docelowo znajdzie się za skrzyżowaniem z ul. Junoszy. Na przystankach pojawią się również nowe wiaty oraz punkty dynamicznej informacji pasażerskiej – wylicza Góźdź.

Na czas inwestycji obowiązują objazdy komunikacji miejskiej. Za przebudowę ul. Popiełuszki odpowiada Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z siedzibą w Lublinie.

Zobacz także: Tak na starych zdjęciach wyglądał targ na Świętoduskiej w Lublinie. Musicie to zobaczyć!  

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE