Prezydent Lublina przekonuje, że #CzytanieRządzi

2022-06-09 13:54
Prezydent Lublina przekonuje, że #CzytanieRządzi
Autor: zdjęcie nadesłane, Urząd Miasta Lublin

Prezydent Lublina na poprawę humoru czyta w swoim ogrodzie lub w fotelu dzieła Sienkiewicza. Prezydent Gdańska lubi czytać w sobotę w swoim łóżku, a prezydent Łodzi nigdy nie czyta w wannie. Ruszyła właśnie pierwsza w Polsce kampania samorządowców na rzecz czytelnictwa. Prezydenci największych polskich miast zachęcają do czytania, bo #CzytanieRządzi.

-Pod hasłem #CzytanieRządzi dwanaście największych polskich miast oraz Fundacja Powszechnego Czytania zwracają uwagę, że czytanie wspiera indywidualny rozwój człowieka, a także wzmacniania postawę kreatywną i wspomaga kształtowanie społeczeństw obywatelskich - mówi Izolda Boguta z biura prasowego lubelskiego ratusza. - Prezydenci dwunastu polskich metropolii występują w roli ambasadorów czytania. Kampanii towarzyszą filmy, w których włodarze miast dzielą się swoimi upodobaniami literackimi, opowiadają o swoich ulubionych lekturach, a także nawykach - dowiemy się między innymi kto z nich zagina rogi w czytanych publikacjach, a komu przyjaciele nie zwrócili książek.

Kampania #CzytanieRządzi ma na celu podniesienie czytelnictwa w Polsce. Na kanale YouTube Fundacji Powszechnego Czytania możecie zobaczyć jak prezydenci największych polskich miast, w tym Lublina, zachęcają do czytania.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE