Pozbądź się starego płaszcza, palta, czy futra, a przy okazji pomóż zorganizować Noc Kultury

2020-07-10 11:32
Pozbądź się starego płaszcza, palta, czy futra, a przy okazji pomóż zorganizować Noc Kultury
Autor: Akcja futro, fot. Warsztaty Kultury w Lublinie

Właśnie nadarza się niepowtarzalna okazja, aby przewietrzyć swoje szafy, ale też w niecodzienny sposób "podziękować" swoim starym nakryciom za długoletnią służbę. Mogą one posłużyć do zbudowania instalacji artystycznej na tegoroczną Noc Kultury.

- Z uwagi na to, że Noc Kultury przesunęła się z lata na jesień, potrzebujemy do stworzenia instalacji artystycznej dużej ilości kapot, płaszczy i futer. Być może są mieszkańcy Lublina, którzy znajdą w swoich szafach ubrania, które są już démodé, a mole rozpoczęły w nich ucztę? - mówi Jarosław Koziara, autor przyszłej instalacji na Noc Kultury. - Wystarczy je dostarczyć do Warsztatów Kultury.

- Zależy nam, aby jak najwięcej osób przekazało nam swoje stare płaszcze i futra, ale nie te współczesne, tylko bardziej retro „z szafy babci”. Jeśli wszystko wyjdzie zgodnie z planem, instalację będzie można podziwiać między 9 a 11 października na Starym Mieście w Lublinie – dodaje Wawiórka-Kamieniecka, dyrektor Nocy Kultury.

Bolid z Politechniki Lubelskiej nagrodzony na Shell Eco-marathon

Do Warsztatów Kultury można także dostarczyć kolorowe koszule i sukienki.

Zbiórka tego typu ubrań prowadzona będzie do 15 września. Aby przekazać płaszcze organizatorom festiwalu wystarczy przyjść do Warsztatów Kultury w Lublinie, które mieszczą się przy ulicy Grodzkiej 7. Zimowe okrycia można zostawić w sekretariacie, czyli pokoju 104, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00.

Tegoroczna Noc Kultury zaplanowana jest w dniach od 9 do 11 października. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE