"Zdezynfekuj się człowieku", "Taras widokowy". Nietypowe projekty budżetu obywatelskiego [AUDIO]

2020-07-08 12:32
Zdezynfekuj się człowieku, Taras widokowy. Nietypowe projekty budżetu obywatelskiego [AUDIO]
Autor: zdj. ilustracyjne/Miasto Lublin; lublin.eu

Projekty "Zdezynfekuj się człowieku" czy "Odkomarzania miasta". Zakończył się etap naboru wniosków do siódmej edycji budżetu obywatelskiego w Lublinie. Mieszkańcy drogą elektroniczną zgłosili łącznie 150 projektów - 96 dzielnicowych i 54 ogólnomiejskie. - Wśród nich nie brakuje nietypowych pomysłów - mówi Radiu Eska Anna Machocka, koordynatorka lubelskiego budżetu obywatelskiego.

- Projekt "Zdezynfekuj się człowieku" to projekt ogólnomiejski, a dotyczy zamontowania dozowników z płynem dezynfekcyjnym w autobusach komunikacji miejskiej. Są projekty, które dotyczą również odkomarzania w mieście - wyjaśnia Anna Machocka.

- Z ciekawszych projektów warto zwrócić uwagę także na przygotowanie i umieszczenie makiety kina kosmos w okolicy, w której stało, stworzenie punktu widokowego na budynku urzędu miasta przy ul. Wieniawskiej czy budowę boiska do baseballa w dzielnicy Za Cukrownią - dodaje.

Tradycyjnie już najwięcej pojawiło się koncepcji związanych z remontem dróg, chodników, budową placów zabaw czy organizacją zajęć sportowo-kulturalnych.

- Po raz kolejny pojawił się np. "Rezerwat Dzikich Dzieci". Mamy wiele projektów dotyczących ochrony praw zwierząt - mówi Machocka.

Pełna lista projektów, z uwzględnieniem tych nadesłanych pocztą tradycyjną, znana będzie pod koniec sierpnia. Głosowanie rozpocznie się jesienią. Więcej szczegółów na lublin.eu

"Zdezynfekuj się człowieku". O nietypowych i typowych projektach budżetu obywatelskiego w Lublinie mówi Anna Machocka, koordynatorka BO
Sztuczna kość - wynalazek przyszłości stał się teraźniejszością
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE