Port Lotniczy Lublin bije rekordy. Takiego ruchu nie było tam od lat

2022-08-11 15:38
Port Lotniczy Lublin
Autor: internet / wikimedia commons

Kryzys związany z brakami kadrowymi na największych polskich lotniskach zaskakująco dobrze wpłynął na ruch na lotniskach w mniejszych miastach. Lotnisko w Świdniku obsłużyło w lipcu rekordową liczbę pasażerów. Gdzie możemy polecieć z Portu Lotniczego Lublin? Zapraszamy do artykułu.

Lotnisko w Świdniku zyskuje na popularności

Z usług Portu Lotniczego Lublin w lipcu skorzystało 43 569 osób podczas 459 wykonanych operacji lotniczych. Jak podają przedstawiciele lotniska jest to najwyższy wynik od lipca 2017 roku. Niewątpliwie wpływ na tak wysoki wynik ma zarówno atrakcyjna oferta połączeń wakacyjnych oferowanych przez port, jak i braki kadrowe w większych portach lotniczych. To właśnie w okresie wakacyjnym wiele biur podróży decydowało się na przekierowanie lotów na mniejsze lotniska.

„Lipiec bieżącego roku był najlepszym miesiącem od trzech lat. Kolejny miesiąc sezonu wakacyjnego pokazuje, że mieszkańcy naszego regionu wybierają najbliższe im lotnisko jako miejsce wylotu” – mówi Piotr Janowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin.

Port Lotniczy Lublin realizuje obecnie loty w kierunkach, takich jak m.in. Eindhoven (Holandia), Warszawa, Dublin (Irlandia), Oslo (Norwegia), Londyn (Wielka Brytania), Doncaster (Wielka Brytania), Split (Chorwacja), Gdańsk, Burgas (Bułgaria), Antalya (Turcja).

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE