Gdzie można zrobić zakupy 15 sierpnia? Te sklepy będą otwarte

2022-08-15 9:43
Sklepy otwarte 15 sierpnia
Autor: fot. Gustavo Fring / Pexels

W poniedziałek 15 sierpnia obchodzone jest święto państwowe i kościelne, które zgodnie z polskim prawem jest dniem wolnym od pracy. Czy 15 sierpnia 2022 r. czynne będą sklepy? W artykule znajdziecie informacje o tym, gdzie można zrobić zakupy 15 sierpnia?

Które sklepy będą otwarte 15 sierpnia?

15 sierpnia w Polsce obchodzone są Święto Wojska Polskiego oraz uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z przepisami jest to dzień wolny od pracy. W tym roku 15 sierpnia wypada w poniedziałek. Tego dnia zdecydowana większość Polaków nie pójdzie do pracy. Tego dnia zamknięte będą w większości urzędy i biura. Zgodnie z przepisami tego dnia zakazany jest również handel w sklepach. Warto jednak pamiętać, że zasady dotyczące handlu w święta przewidują jednak pewne wyjątki.

Duże sieci handlowe, takie jak Biedronka, Lidl, Kaufland, Dino, Carrefour, Auchan będą tego dnia zamknięte. Jeśli będziecie musieli tego dnia zrobić drobne zakupy spożywcze, to zdecydowanie lepiej wybrać się do małych sklepów osiedlowych.

Zakupy tego dnia zrobimy w sklepach, w których za ladą stanie ich właściciel. Oczywiście nie we wszystkich, bo jest to zależne od woli właściciela sklepu. 15 sierpnia otwarte będą małe sklepy franczyzowe typu Żabka. Zakupy bez przeszkód zrobimy na stacjach benzynowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE