Pijacka awantura zakończona ugodzeniem nożem. Ranny 42-latek trafił do szpitala

2023-01-25 11:07
Lublin. Pijacka awantura zakończona ugodzeniem nożem
Autor: Lubelska policja

Nawet dożywocie grozi 54-letniemu obywatelowi Ukrainy, który podczas libacji alkoholowej ugodził nożem swojego kompana od kieliszka. Ranny mężczyzna z raną ciętą brzucha trafił do szpitala, a napastnik do tymczasowego aresztu.

W minioną niedzielę lubelscy policjanci interweniowali w jednym z bloków przy ul. Wyżynnej. Na klatce schodowej zastali rannego 42-latka, zaś w mieszkaniu, w którym wcześniej przebywał, znajdowali się dwaj mężczyźni. Podczas prowadzonych na miejscu czynności, mundurowi ustalili wstępnie, że podczas wspólnego spożywania alkoholu wśród znajomych doszło do awantury, w trakcie której 54-latek wziął nóż i ugodził nim w brzuch 42-letniego Ukraińca.

– Policjanci natychmiast zatrzymali napastnika, który trafił do policyjnej celi. Zarówno on, jak i poszkodowany, byli pod silnym działaniem alkoholu. W sprawie przesłuchano świadków oraz zebrano dowody – informuje nadkom. Kamil Gołębiowski, rzecznik KMP w Lublinie.

54-latek z Ukrainy usłyszał już zarzuty usiłowania zabójstwa, za co może mu grozić nawet dożywotnie pozbawienie wolności. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi natomiast w areszcie tymczasowym.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE