PGE obniżyło ceny węgla kamiennego. Jaka jest nowa cena za ekogroszek?

2022-11-29 10:58
Gdzie kupić najtańszy węgiel? PGE obniża ceny
Autor: unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

Od pierwszego listopada br. PGE obniżyła ceny węgla kamiennego oferowanego firmom, jednostkom pożytku publicznego, samorządom i pośredniczącym podmiotom węglowym. O ile obniżono ceny węgla? Jak wypełnić wniosek o tańszy węgiel? Wszystko tłumaczymy w poniższym artykule.

PGE obniża ceny węgla kamiennego

Od pierwszego listopada br. PGE obniżyło ceny węgla kamiennego oferowanego firmom, jednostkom pożytku publicznego, samorządom i pośredniczącym podmiotom węglowym. Jak poinformowała spółka w komunikacie, sięgające nawet 10 proc. obniżki ceny węgla kamiennego oferowanego firmom, jednostkom pożytku publicznego, samorządom i pośredniczącym podmiotom węglowym wejdą w życie we wtorek.

Prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski cytowany w komunikacie wskazał, że ostanie zmiany cen na rynku węgla kamiennego umożliwiły zakontraktowanie kolejnych dostaw wysokiej jakości węgla kamiennego po niższych kosztach. "Co pozwoliło nam na obniżenie ceny dla naszych odbiorców" - podał.

Dąbrowski poinformował, że zgodnie z planem PGE nadal będzie importowała węgiel kamienny do Polski. "Jeśli zmiany cen na rynkach hurtowych na to pozwolą, będziemy wprowadzali kolejne korekty w naszej ofercie" - przekazał dodając, że odpowiadająca za import i dystrybucję węgla spółka PGE Paliwa sprowadziła w tym roku ok. 5 mln ton węgla.

Cena węgla kamiennego od PGE

Spółka podała, że po obniżce cena węgla opałowego typu ekogroszek/groszek lub orzech będzie wynosiła ok. 1890 zł netto (obniżka z poziomu 2100 zł netto) plus VAT + akcyza dla podmiotów nieobjętych zwolnieniem, natomiast cena węgla typu miał energetyczny będzie wynosiła ok. 1550 zł netto (obniżka z poziomu 1700 zł netto) plus VAT + akcyza dla podmiotów nieobjętych zwolnieniem.

 Jak kupić węgiel po obniżonej cenie od PGE?

Aby kupić węgiel – wskazano w komunikacie - należy na stronie www.gkpge.pl/zakup-wegla wypełnić specjalny formularz, w którym określa się formę prawną prowadzonej działalności oraz to, czy jest się finalnym nabywcą, czy podmiotem pośredniczącym.

"Pośredniczące podmioty węglowe (PPW) mają prawo do późniejszej odsprzedaży węgla klientom indywidualnym" - podała spółka.

Jak poinformowano, w formularzu należy podać też rodzaj surowca, który chce się kupić oraz dane kontaktowe. Gdy formularz zostanie złożony, pracownik PGE skontaktuje się z kupującym, przedstawi szczegółową ofertę, a następnie umowę sprzedaży, którą należy odesłać na wskazany adres i uzgodnić termin oraz miejsce realizacji zamówienia.

Tutaj możesz sprawdzić, gdzie najtaniej kupić węgiel!

Od 26 września można sprawdzać ceny węgla w na rządowej stronie! Dowiesz się tu dokładnie, gdzie można zakupić najtaniej węgiel oraz odkryjesz tu wszystkie punkty sprzedażowe w twoim rejonie. Cały czas aktualizowana jest lista potencjalnych punktów sprzedaży. Obecnie najniższa cena węgla jest w woj. opolskim, gdzie za 1,2 tys. zł dostaniesz tonę węgla.

W regionie woj. lubelskiego, niezmiennie, najtańszy węgiel dostaniecie w kopalni „Bogdanka” w pow. łęczyńskim. Tona kosztuje około 1,4 tys. zł za tonę.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.  

Zima coraz bliżej! Wielu Polaków boi się, że nie będzie czym ogrzać domów...

Posłuchaj, co mówią o kłopotach z opałem!

Listen to "Tak oszczędzają Polacy. Siedzą W ZIMNIE, po ciemku i jedzą SUCHY chleb! Ludzie wyjdą na ULICE!" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE