Kogel Mogel

i

Autor: screen youtube.com/Klasyka Polskich Filmów

QUIZ

Pamiętasz komedię „Kogel Mogel”? Sprawdź, czy wiesz kto grał w tym filmie! [QUIZ]

2024-04-02 15:32

„Kogel Mogel” to kolejna kultowa polska komedia, która do dziś ma mnóstwo fanów i doczekała się aż pięciu części! Czy pamiętacie, jacy aktorzy grali w pierwszej z nich? Sprawdzimy to w quizie! Waszym zadaniem będzie dopasowanie nazwisk aktorów i aktorek do granych przez nich bohaterów w tym filmie!

„Kogel Mogel” miał swoją premierę w 1988 r. Za reżyserię tej kultowej komedii odpowiada Roman Załuski, a scenariusz do niej powstał przy jego współpracy z Iloną Łepkowską. Film przedstawia perypetie Kasi Solskiej, która po zdaniu wstępnych egzaminów na studia przyjeżdża do domu w rodzinnej wsi i wtedy dowiaduje się, że jej rodzice zamierzają wydać ją za bogatego Stanisława Kolasę. Dziewczyna początkowo protestuje, ale gdy mylnie dowiaduje się, że nie została przyjęta na studia, godzi się wyjść za mąż. Dzień przed ślubem przychodzi do niej jednak zawiadomienie, z którego wynika, że znalazła się w gronie studentów, dlatego postanawia uciec z domu i jedzie do Warszawy, gdzie rozpoczyna pracę jako niania Piotrusia Wolańskiego.

„Kogel Mogel 4”: Anna Mucha zdradziła pikantne szczegóły o filmie. Czym nas zaskoczy?

„Kogel Mogel” został ciepło przyjęty przez widzów, dlatego produkcja doczekała się kontynuacji. W 1989 r. powstał „Galimatias, czyli Kogel Mogel II”, a 30 lat później na ekrany trafiła część trzecia („Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3”). W 2022 r. kinomaniacy obejrzeli natomiast „Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4”), a nie dalej jak na początku 2024 r. do kin trafiła już piąta część produkcji zatytułowana „Baby boom, czyli Kogel Mogel 5”.

Quiz: Pamiętasz „Kogel Mogel”? Spróbuj dopasować aktorów do ról

Tym razem przygotowaliśmy dla was 11 pytań dotyczących komedii „Kogel Mogel”, ale tej z 1988 r. Waszym zadaniem jest dopasowanie bohaterów tej produkcji do prawdziwych nazwisk aktorów, którzy wcielili się w poszczególne role. Komplet punktów w tym quizie mogą zdobyć tylko najwierniejsi fani tego kultowego filmu! Koniecznie sprawdźcie się w tym teście!

Pamiętasz „Kogel Mogel”? Dopasuj aktorów do ról w tej komedii!

Pytanie 1 z 11
W postać głównej bohaterki, Kasi Solskiej wcieliła się:

Zobacz także: Tak wygląda ukraiński Ferdek Kiepski! Zobacz popularne polskie seriale w zagranicznej odsłonie