ZDJĘCIA

Orszak Świętego Mikołaja 2023 przeszedł przez Lublin. Było śnieżnie i radośnie! Zobacz zdjęcia

2023-12-03 18:50

Już po raz 10. ulicami Lublina przeszedł Orszak Świętego Mikołaja. Tym razem odbył się on jednak w wyjątkowej, bo śnieżnej scenerii. Obficie padający śnieg nie przeszkodził jednak uczestnikom wydarzenia w tym, by utworzyć radosny korowód. Zobaczcie zdjęcia!

W tym roku Orszak Świętego Mikołaja przeszedł ulicami Lublina w niedzielę (3 grudnia). Wydarzenie to co roku przyciąga mnóstwo lublinian w różnym wieku, którzy zakładają na głowy charakterystyczne „czapki św. Mikołaja”, a następnie idą w radosnym korowodzie, którego trasa rozpoczyna się na Rynku Starego Miasta i kończy na wzgórzu Czwartek, na placu przed kościołem pw. św. Mikołaja. Nie inaczej było i w tym roku. Pomimo śnieżnej aury orszak, któremu przewodził sam Mikołaj, zgromadził wielu uczestników. Następnie na parafialnym placu odbyły się koncerty oraz świąteczny kiermasz połączony z grami, konkursami i zabawami dla najmłodszych.

Uroczystości związane z Orszakiem Świętego Mikołaja 2023 w Lublinie

Warto jednak zaznaczyć, że uroczystości związane z Orszakiem Świętego Mikołaja w Lublinie nie kończą się jedynie na niedzielnym korowodzie i kiermaszu przy kościele, bo związane z nim wydarzenia będą trwać do środy (6 grudnia) włącznie. Co się będzie działo? Oto terminarz:

  • 4 grudnia przy ul. Lubartowskiej 77 (godz. 17) – spotkanie św. Mikołaja z dziećmi i rodzinami z Ukrainy będącymi podopiecznymi Fundacji Leny Grochowskiej;
  • 5 grudnia w Centrum Spotkania Kultur (godz. 17) – Finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Święty Mikołaj człowiek o niezłomnej wierze” wraz z występami dziecięcych artystów. W programie znalazła się też „Opowieść o Świętym Mikołaju” w wykonaniu Teatru Animacji Piaskowej oraz występ Marcina Wyrostka z zespołem;
  • 6 grudnia – o godz. 9 święty Mikołaj wyruszy z workiem prezentów do dzieci przebywających w Domu Dziecka przy ul. Sierocej, ul. Dymowskiego i ul. Słowikowskiego; małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego przy ul. Gębali, a także odwiedzi dzieci niepełnosprawne i niewidome w Specjalistycznym Ośrodku Wychowawczym przy ul. Hirszfelda. Tego samego dnia o godz. 18 w kościele św. Mikołaja odbędzie się msza święta odpustowa w intencji parafii, organizatorów i uczestników orszaku. Eucharystię będzie celebrować ks. bp Mieczysław Cisło, a za warstwę muzyczną odpowiadać będzie Chór Św. Jana Pawła II pod dyrekcją ks. dr Tomasza Lisieckiego.

Zobaczcie naszą fotorelację z niedzielnego Orszaku Świętego Mikołaja w Lublinie!