Ogromny ekologiczny mural w Lublinie zachwyca kolorami i oczyszcza powietrze!

2022-10-24 15:20

Olbrzymi mural, który powstał na jednej ze ścian Centrum Recyklingu przy ul. Metalurgicznej 9b w Lublinie jest wyjątkowy z kilku powodów. Po pierwsze jest największą tego typu realizacją graficzną w województwie lubelskim. Po drugie – oczyszcza powietrze! Jak to możliwe? Zapraszamy do artykułu.

Największy mural w województwie lubelskim

Ekologiczny pochłaniający zanieczyszczenia, mural został ukończony. Powstał on na jednej ze ścian Centrum Recyklingu przy ul. Metalurgicznej w Lublinie. Inicjatorem projektu jest firma Ekopak wchodząca w skład Grupy Kom-Eko. Grafika wykonana na ścianie Centrum Recyklingu jest olbrzymia i zajmuje powierzchnię 1 200 m².Mural w komiksowej formie pokazuje wędrówkę odpadów od odzysku i recyklingu po produkcję energii. To właśnie taka droga naszych śmieci powoduje, że jak najwięcej odpadów zostaje odpowiednio zagospodarowane i jak najmniej z nich trafia z naszych koszy bezpośrednio na wysypisko.

Barwny mural dodał koloru w przemysłowej części Lublina, ma również pełnić rolę edukacyjną. I na tym nie koniec. Do stworzenia muralu użyto specjalnego lakieru pochłaniającego zanieczyszczenia! Ta innowacyjna samoczyszcząca powłoka foto katalityczna w naturalny sposób chroni budynki i środowisko. Technologia ta pozwala utrzymać budynek w czystości i zmniejszyć znacząco koszty jego utrzymania i konserwacji. Farba posiada jeszcze jedną ważną cechę – oczyszcza powietrze ze smogu i spalin! Tylko 100 m² powierzchni muralu na hali Ekopaku, pokrytej lakierem foto katalitycznym, oczyszcza tyle powietrza co 30 dużych drzew liściastych!Mural powstał na ścianie niedawno oddanego do użytku Centrum Recyklingu Ekopak w Lublinie, najnowocześniejszej w południowo-wschodniej Polsce, w pełni zautomatyzowanej instalacji sortowania odpadów i odzysku surowców wtórnych. Autorem projektu jest lubelska agencja reklamowa Ansza, zaś wykonawcą AeroMat. Jak wam się podoba nowy ekologiczny mural?

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE