Ogromny ekologiczny mural w Lublinie zachwyca kolorami i oczyszcza powietrze!

2022-10-24 15:20

Olbrzymi mural, który powstał na jednej ze ścian Centrum Recyklingu przy ul. Metalurgicznej 9b w Lublinie jest wyjątkowy z kilku powodów. Po pierwsze jest największą tego typu realizacją graficzną w województwie lubelskim. Po drugie – oczyszcza powietrze! Jak to możliwe? Zapraszamy do artykułu.

Największy mural w województwie lubelskim

Ekologiczny pochłaniający zanieczyszczenia, mural został ukończony. Powstał on na jednej ze ścian Centrum Recyklingu przy ul. Metalurgicznej w Lublinie. Inicjatorem projektu jest firma Ekopak wchodząca w skład Grupy Kom-Eko. Grafika wykonana na ścianie Centrum Recyklingu jest olbrzymia i zajmuje powierzchnię 1 200 m².Mural w komiksowej formie pokazuje wędrówkę odpadów od odzysku i recyklingu po produkcję energii. To właśnie taka droga naszych śmieci powoduje, że jak najwięcej odpadów zostaje odpowiednio zagospodarowane i jak najmniej z nich trafia z naszych koszy bezpośrednio na wysypisko.

Barwny mural dodał koloru w przemysłowej części Lublina, ma również pełnić rolę edukacyjną. I na tym nie koniec. Do stworzenia muralu użyto specjalnego lakieru pochłaniającego zanieczyszczenia! Ta innowacyjna samoczyszcząca powłoka foto katalityczna w naturalny sposób chroni budynki i środowisko. Technologia ta pozwala utrzymać budynek w czystości i zmniejszyć znacząco koszty jego utrzymania i konserwacji. Farba posiada jeszcze jedną ważną cechę – oczyszcza powietrze ze smogu i spalin! Tylko 100 m² powierzchni muralu na hali Ekopaku, pokrytej lakierem foto katalitycznym, oczyszcza tyle powietrza co 30 dużych drzew liściastych!Mural powstał na ścianie niedawno oddanego do użytku Centrum Recyklingu Ekopak w Lublinie, najnowocześniejszej w południowo-wschodniej Polsce, w pełni zautomatyzowanej instalacji sortowania odpadów i odzysku surowców wtórnych. Autorem projektu jest lubelska agencja reklamowa Ansza, zaś wykonawcą AeroMat. Jak wam się podoba nowy ekologiczny mural?