Oddajesz w ten sposób mocz? Robisz to źle!

i

Autor: unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

Zdrowie

Oddajesz w ten sposób mocz? Robisz to źle!

2023-06-05 13:09

W ostatnim czasie, w jednym z brytyjskich czasopism, pojawiły się zaskakujące wyniki badań. Brytyjski chirurg urologiczny, dr Gerald Collins ze szpitala w Cheshire przeprowadził ankietę, która dotyczyła techniki oddawania moczu przez mężczyzn. Okazało się, że większość panów robi to źle!

Badanie zostało przeprowadzone na bardzo dużej grupie mężczyzn. Wzięło w nim udział aż 7 tys. osób z 13 krajów. W ankiecie pytano mężczyzn, czy stoją, czy siadają na sedesie, podczas oddawania moczu. Jak czytamy w Daily Mail, 40 proc. Niemców zawsze sika na siedząco - w porównaniu z zaledwie 9 proc. Brytyjczyków i 10 proc. Amerykanów.

Sprawdź, jak dbać o nerki

Zdaniem urologa dr. Geralda Collinsa, siadanie na sedesie jest prawdopodobnie najskuteczniejszym sposobem oddawania moczu. Wnioski popiera wynikami pracy naukowców z Holandii, którzy odkryli w 2014 roku, że pozycja siedząca ułatwia całkowite opróżnienie pęcherza. Z kolei naukowcy z Centrum Medycznego Uniwersytetu w Leiden, wyjaśnili, że dzieje się tak, ponieważ siadając, rozluźnia się mięśnie miednicy i kręgosłupa, co sprzyja pracy cewki moczowej. W pozycji stojącej trudno jest opróżnić cały pęcherz.

Jak przekonuje Daily Mail, pozycja siedząca jest korzystna dla osób, które mają problem z dolnymi drogami moczowymi i powiększoną prostatą.

Zobacz także: Noc Kultury 2023 w Lublinie już za nami!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE