niewybuch policja wohyń

i

Autor: Policja Lubelska

W Wohyniu ewakuacja szkoły i niektórych domów. Znaleziono niewybuch z czasów II wojny

2023-03-28 21:49

W Wohyniu na Lubelszczyźnie (pow. radzyński) znaleziono niewybuch. Prawdopodobnie to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Na czas usuwania zagrożenia ewakuowano osoby z pobliskich budynków: szkoły, poczty, banku, a także okolicznych domów.

Niewybuch został znalezionych podczas wykonywania prac ziemnych przez wyznaczoną firmę. To ona poinformowała o odkopanym przedmiocie.

Znaleziono go niedaleko szkoły, poczty i banku, a administracja tych budynków zarządziła ewakuacje wszystkich znajdujących się w nich osób. Policja z kolei o to samo poprosiła mieszkanki i mieszkańców pobliskich domów. Miało się to odbyć tylko na czas usuwania potencjalnego niebezpieczeństwa.

Zajmowali się tym kontrterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Po wyciągnięciu niewybuchu mundurowi wywiozą go i zneutralizują.

Z Bugu wyłowiono średniowieczny topór. To nie koniec znalezisk!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE