Niektóre osoby studiujące w Lublinie pozostawiły swoje rzeczy w akademikach. Sprawdziliśmy, jak wygląda procedura ich odbioru

2020-04-27 20:32
bagaż
Autor: pixabay.com

Z powodu epidemii koronawirusa lubelskie uczelnie zamknęły większość akademików. Ze względy na to, że nie wszyscy studenci zdążyli zabrać z nich swoje rzeczy osobiste, sprawdziliśmy, jak wygląda procedura ich odbioru.

Przede wszystkim, studenci powinni pamiętać, że we wszystkich przypadkach osoby, które będą wchodzić do akademików, powinny mieć ze sobą maseczkę oraz rękawiczki. Muszą także zachować odstęp minimum 2 metrów od innych osób.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

Studenci będą mogli odebrać swoje rzeczy pomiędzy 4 a 15 maja. Od poniedziałku 27 kwietnia mogą oni skontaktować się telefonicznie lub mailowo z administracją danego akademika, aby umówić się na konkretny termin.

Rzeczy osobiste będzie można odbierać od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:00. W ciągu jednego dnia do każdego domu studenckiego będzie mogło wejść nie więcej niż 25 osób. Wszystkie osoby odbierające swoje rzeczy, będą mieć na to nie więcej niż godzinę.

Studenci muszą także rozliczyć się z administracją akademika, tzn.: zdać pościel, wymeldować się, zwrócić kartę mieszkańca oraz dokonać ewentualnych płatności. Jeśli ktoś wniósł nadpłatę, UMCS przeleje te pieniądze na wskazane konto do 10 czerwca.

Studenci, którzy nie odbiorą swoich rzeczy pomiędzy 4 a 15 maja będą mogli to zrobić w późniejszym terminie. Będą o tym informować komunikaty rektora.

Telefony oraz adresy mailowe do konkretnych akademików znajdziecie tutaj.

Uniwersytet Przyrodniczy

Studenci przez cały czas mogą kontaktować się administracją domów studenckich UP. Po uzgodnieniu konkretnych terminów, mieszkańcy akademików będą mogli się tam udać, aby odebrać swoje rzeczy.

Akademik ESKULAP, ul. Langiewicza 12 – tel. 81 441 14 86

Akademik CEBION, ul. Langiewicza 6 – tel. 81 441 14 81

Akademik DODEK, ul. Langiewicza 8 – tel. 81 441 14 19

Akademik BRODWAY, ul. Dobrzańskiego 35 – tel. 81 461 07 33

Akademik MANHATTAN, ul. Dobrzańskiego 33 – tel. 81 461 07 36

Uniwersytet Przyrodniczy poinformował również, że akademik DODEK został wyznaczony jako miejsce odbywania obowiązkowej kwarantanny. W związku z tym, jeśli w obiekcie zakwaterowane zostaną takie osoby, znajdujące się tam rzeczy osobiste, należące do mieszkańców, zostaną komisyjnie spakowane i złożone w depozycie.

Uniwersytet Medyczny

Osoby zamieszkujące akademiki nr 2 i 4 Uniwersytetu Medycznego mogą kontaktować się z administracją budynków, w celu umówienia się po odbiór rzeczy. W gorszej sytuacji znaleźli się studenci, którzy zajmowali pokoje w akademiku nr 1. Ten budynek na czas epidemii został zamieniony w izolatorium. Znajdujące się tam rzeczy osobiste zostały umieszczone w pokoju depozytowym, do którego na razie nie ma wstępu.

Dom Studenta Nr 2, ul. Chodźki 9 – tel. 81 448 57 23, 81 448 57 22

Dom Studenta Nr 4, ul. Chodźki 13B – tel. 81 448 57 40, 81 448 57 43

Katolicki Uniwersytet Lubelski

Na KUL-u wciąż funkcjonują niektóre domy studenckie, jednak tzw. mały akademik żeński oraz mały akademik męski na Konstantynowie zostały przygotowane do tego, aby urządzić tam izolatoria. Pozostawione tam rzeczy zostały złożone w depozycie.

W tej sytuacji studenci mają jednak możliwość odebrania swojej własności. Powinni oni skontaktować się z administracją danych domów studenckich. Numer kontaktowy znajdziecie tutaj.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE