Napadł na sklep, żeby zapłacić za narkotyki. Njbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

2020-05-31 14:03
Napadł na sklep żeby zapłacić za narkotyki. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie
Autor: materiały prasowe KWP w Lublinie

20-latek z gminy Wojcieszków napadł na sklep. Grożąc ekspedientce nożem ukradł pieniądze, którymi później zapłacił za narkotyki. Co najmniej trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Dyżurny łukowskiej komendy dostał zgłoszenie o rozboju w jednym ze sklepów w gminie Wojcieszków. Zamaskowany mężczyzna zastraszając ekspedientkę nożem zażądał od niej pieniędzy z kasy.

- Już po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia policjanci z Adamowa i łukowscy kryminalni ustalili, że sprawcą rozboju może być 20-latek z gminy Wojcieszków. Zatrzymany młodzieniec mówił, że nie ma nic wspólnego ze zdarzeniem. Funkcjonariusze nie uwierzyli w jego zapewnienia i odnaleźli w domu część skradzionych ze sklepu pieniędzy - mówi asp. szt. Marcin Józwik z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Mundurowi znaleźli też w kurtce 20-latka kilka gramów haszyszu.

- Wówczas 20-latek przyznał policjantom, że musiał zdobyć pieniądze, gdyż miał finansowy dług u znajomego. Okazało się, że młodzieniec „zalegał z płatnością” za zakupione wcześniej narkotyki. Funkcjonariusze ustalili też, że kilka minut po rozboju, skradzionymi pieniędzmi 20-latek „wyrównał dług” a dodatkowo zakupił nową porcję haszyszu - dodaje Józwik.

Młody mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za posiadanie narkotyków i rozbój z użyciem noża grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na razie, co najmniej trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Sonda z krwiodawstwa. Dlaczego oddajecie krew?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE